День батька в Україні та світі: як вітають татусів

Новини 18 Чер. 2017 р., 14:19 84

Спасибі тобі, татку, за щире тепло,
За людяність твою та невичерпне добро,
За руки твої робочі і безсонні ночі
За те, що ростили, за щедрий хліб на столі
Нехай Господь Бог тобі здоров’я і силу дає,
Зозуля сто років тобі в саду накує.

Батько для кожної дитини є таким же важливим, як і мама. Тому недарма останнім часом разом із Днем матері у більшості країн світу почали урочисто святкувати і День батька, висловлюючи татусям свою повагу та любов. У багатьох державах свято має статус офіційного, повідомляє портал Сильна Україна.

Традиції святкування Дня батька у кожної країни свої. Але існує один загальний символ батьківського свята — троянди, які приколюють цього дня до одягу на сторону серця. Якщо тато живий — прикріпляють троянди червоного кольору, якщо вже покинув світ — білі. Квітка символізує безкінечну любов та повагу до батьків.

В Україні з пропозицією офіційного визнання цього свята виступив 2006 року Міжнародний Центр Батьківства. Було підготовлено відповідний Указ Президента України, свято запропонували відзначати кожного року в третю неділю вересня. Кабмін схвалив проект указу та відправив його Президентові. Але, на жаль, цей документ досі не підписаний. Зважаючи на це, поки існує два варіанти дня можливого святкування. Зазвичай всенародний батьківський день відзначають в третю неділю червня.

Поки в Україні офіційно не визначено дату святкування Дня батька, заходи із вшанування батьків проводяться переважно громадськими організаціями, які займаються захистом батьківських прав та пропагують відповідальне батьківство. Переважно такі заходи мають вигляд семінарів та конференцій, на яких разом з привітанням батьків розглядають актуальні проблеми, такі як право тата на виховання дитини у разі розлучення з мамою малюка, тенденції розвитку ролі батька в сім’ї тощо.

День батька в третю неділю червня відзначають у понад 50 країнах світу — США, Канаді, Великій Британії, Аргентині, Франції, Греції, Індії, Ірландії, Мексиці, Пакистані, Сингапурі та інших. У багатьох країнах, які визнали цей день на державному рівні, встановили свою, відмінну від загальної, дату Дня батька.

У Таїланді День батька відзначається 5 грудня — в день народження короля країни.

Для мешканців Німеччини День батька (Vatertag) законодавчо введений ще 1936 року і прив’язаний до свята Вознесіння Господнього. Цього дня чоловіки збираються компаніями і виїжджають без дружин на природу. Найбільш популярні піші та велосипедні прогулянки, також можна посидіти в барі на відкритому повітрі за кухлем пива.

Литовці святкують День татусів у першу неділю червня. 2011 року святу було надано офіційний статус.

В Естонії, Швеції і Фінляндії День батька відзначається у другу неділю листопада. Напередодні в дитячих садках відбуваються тематичні ранки, а в школах — концерти для батьків. Цього дня прийнято дарувати татусям саморобні листівки та подарунки (зазвичай це вирізані з паперу та розфарбовані краватки та автомобілі).

В Італії День батька за традицією приурочений до Дня святого Джузеппе. Цього дня вітають і дарують подарунки всім італійським чоловікам, але особливу увагу приділяють батькам. Дорослі обов’язково приходять до своїх літніх батьків, влаштовують домашні обіди.

Тож не забудьте сьогодні привітати своїх татусів. Подякуйте за життя, яке дав вам батько, за тепло та турботу. Батьки, ми назавжди ваші доньки та сини, нам завжди потрібні ваші обійми. Зі святом!

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017