Фахівцями апарату Північного офісу Держаудитслужби під час планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області за період з 01.01.2016 по 01.04.2018 виявлено фінансові порушення, що призвели до втрат на майже 272 тис. грн. Про це повідомляє інформаційний відділ Державної аудиторської служби.

Через хибне нарахування та недонарахування відшкодування вартості комунальних послуг орендарям фахівцями управління, витрати на комунальні послуги, спожиті сторонніми юридичними особами (орендарями), було покрито коштом місцевого бюджету на суму майже 76 тис. грн.

Понад 65 тис. грн становлять збитки установи через зайве нарахування єдиного соціального внеску на компенсації за невикористані дні відпусток працівникам, які на момент проведення виплати заробітної плати у трудових відносинах з Управлінням освіти і науки Броварської міської ради не перебували.

Серед порушень зазначається те, що отримані від орендарів кошти включено до доходу спеціального фонду і частково використано для проведення розрахунків з постачальниками комунальних послуг. Через це витрати, які мали б бути здійснені за рахунок коштом спеціального фонду, покрито коштом загального фонду на суму майже 65 тис. грн.

У результаті ревізії було також встановлено, що майже 42 тис. грн коштів місцевого бюджету було витрачено на оплату виконаних будівельно-монтажних робіт за завищеною вартістю.

Окрім того, перевірка показала, що в Управлінні освіти і науки БМР зайво списували продукти харчування та допускали порушення обліку матеріальних цінностей.

Завдяки заходам, ужитим фахівцями апарату Північного офісу Держаудитслужби, забезпечено повне відшкодування виявлених порушень винними особами.

Про результати ревізії повідомлено Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Початок аудиторської перевірки припадає на закінчення періоду керівництва освітянським управлінням Володимира Онищенка. В січні 2016 року Броварською міською радою було оголошено конкурс на заміщення посади начальника освітянського управління, за результатами конкурсу посаду обійняла Оксана Мельник.

Нині проти екс-керівника УОН БМР Володимира Онищенко відкрито кримінальне провадження. Його підозрюють у вчиненні Кримінальних порушень (злочинів), передбачений ч.2 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем»  та  ч.1 ст. 366 «Службове підроблення»   КК України. Розгляд справи у суді триває.

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"