До Броварів завітає гурт «Краяни»

Новини 07 Лют. 2017 р., 11:55 104

4 березня 2017 року в міському культурному центрі «Прометей» відбудеться ювілейний концерт гурту «Краяни».

Гурт (тоді ще вокально-інструментальний ансамбль) було створено на початку 1974 року при Полтавській обласній філармонії. Репертуар ансамблю складався з естрадних обробок українських народних пісень.

Колектив «Краяни» вважався одним із найконсервативніших професійних ВІА в Україні. Однак це не завадило їм отримати перемогу на першому естрадному фестивалі «Пісенний вернісаж» у Києві, і потім ставати лауреатами цього естрадного конкурсу ще 11 разів. Цей своєрідний рекорд досі не побив ніхто з музикантів.

«Краяни» шукали пісні по селах, спілкувалися зі старими людьми. Так, пісню «Калина» (При долині кущ калини…) колишній керівник гурту Анатолій Пащенко знайшов у Лубнах, і потім зробив аранжування, в якому ця пісня стала, без перебільшення, справжнім хітом.

Колектив пережив різні часи, у середині двотисячних він навіть був змушений відстоювати право на власну назву. Коли у філармонії було створено нову групу з назвою «Краяни», музиканти стали юридично захищати своє право на назву гурту. У справу втрутився Антимонопольний комітет, і нові «Краяни» припинили своє існування, а філармонію було оштрафовано.

У рамках ювілейного туру Україною гурт «Краяни» 4 березня завітає до Броварів. Запрошуються всі шанувальники сучасної української естрадної пісні. Початок концерту о 18.00.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018