Донорство в Броварах: чому міським депутатам довелося рятувати життя?

Новини 21 Січ. 2017 р., 11:09 126

На хрещенську позачергову сесію Броварської міської ради за поданням БЦРЛ було винесено питання затвердження Програми підтримки служби переливання крові БЦРЛ та розвитку донорства в м. Бровари на 2017 рік.

Актуальність затвердження цієї програми не викликала у депутатів жодних дискусій, а її обговорення зайняло найменше часу. Крім того, з-поміж інших проектів рішень, обсяг фінансування по ньому був найменшим.

Підсумовуючи обговорення проекту в комісіях і на сесії, стає зрозумілим, що ця програма затверджується на місцевому рівні вперше. Раніше, за роз’ясненням головного лікаря БЦРЛ Валентина Багнюка, відділення переливання крові фінансувалось за рахунок коштів обласного бюджету. Проте цього року «неофіційно» медичну субвенцію для броварської медицини зменшили у зв’язку з профіцитом бюджету міста.

Нагадаємо, що за офіційною відповіддю виконкому на інформаційний запит, виконання планових показників бюджету склало 120% або 72,670 млн. грн. (під час оперативної наради 3 січня начальник фінансового управління Наталія Постернак розповіла, що перевиконання бюджету за 2016 рік склало 120%, а «вільні» залишки – близько 110 млн грн).

Проте вже на позачерговій сесії 19 січня з прийняттям ряду програм, у тому числі і підтримки служби переливання крові, грошові заощадження броварської громади почали зменшуватись.

Цифрове вираження обсягів фінансування відділення трансфузії на 2017 рік складає 490 800 грн з міського бюджету. Оскільки програма розрахована на співфінансування з районним бюджетом, то частка Броварського району складе приблизно 380 тисяч гривень. Левова частина видатків припадає на придбання витратних матеріалів для забезпечення роботи відділення переливання крові.

При своєчасному та стабільному фінансуванні трансфузіологічне відділення БЦРЛ здатне забезпечити переливання крові в ургентних (термінових) випадках: різного роду кровотечі – акушерські, при виразках шлунку, кишківника, пошкодження судин, крововтрати при травмах внутрішніх органів, травмування в наслідок ДТП та на виробництві.

Не менш важливим на сьогодні є переливання крові при лікуванні анемій, кількість яких останнім часом невпинно зростає. Тому потреби в донорській крові щороку лише збільшуються.

За даними відділення переливання крові БЦРЛ на їх обліку нині перебуває 1495 донорів. У 2016 році було заготовлено 299,27 л крові та 332,92 л плазми. З них перелито пацієнтам 205,5 л крові та 224,9 л плазми.

Одним з очікуваних результатів розробники визначають забезпечення стабільного функціонування служби переливання крові БЦРЛ, та це можливо лише завдяки небайдужим мешканцям, які на добровільних засадах захочуть поділитись частиною власних ресурсів здоров’я задля порятунку ближнього. Тому, якщо ви маєте бажання і можливість подарувати комусь шанс на одужання і стати донором – зробіть це і вам повернеться сторицею.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018