«Доступні ліки» мають стати дійсно доступними, — Урядовий контактний центр

Новини 16 Лип. 2017 р., 16:46 37

Здоров’я та безпека громадян є пріоритетом будь-якої цивілізованої держави. Отже, здорова та сильна нація має бути пріоритетом нашої держави. І урядова програма «Доступні ліки» є одним із кроків на шляху до європейського рівня життя, зазначає Укрінформ.

Запуску програми передувала ухвалена 2016 року Кабінетом Міністрів України постанова «Про затвердження Порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну», що дозволила запровадити механізм відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечним закладам за відпущені ними препарати. За статистичними даними, понад 200 тисяч хворих на цукровий діабет є інсулінозалежними. Тож, починаючи з березня минулого року, діабетики мають можливість звернутися до аптечного закладу з відповідним рецептом на інсуліновий препарат і отримати його безкоштовно.

У європейських країнах процедура реімбурсації (відшкодування вартості) лікарських засобів є загальноприйнятим явищем. В Україні з 1 квітня стартувала урядова програма «Доступні ліки», на яку з державного бюджету було виділено майже 500 млн гривень. Мета цієї програми — забезпечити українців лікарськими засобами, які значно покращать якість їхнього життя і зможуть запобігти передчасній смерті. Отже, пацієнт, який приходить в аптеку по ліки, має вибір: отримати наявний дешевий лікарський засіб безкоштовно (при цьому діюча речовина залишається тією ж самою) або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму.

Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на людей, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет ІІ типу. Пріоритетність надано лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони активно впливають на показники смертності в Україні, знижують якість життя пацієнтів, але найчастіше лікуються на амбулаторному рівні.

З моменту запровадження програми «Доступні ліки» на урядову «гарячу лінію» контактного центру надійшло понад 3700 звернень з питань, пов’язаних з її реалізацією. Заявники здебільшого скаржилися на відмову медпрацівників виписувати потрібні рецепти, нарікали на відсутність необхідних препаратів у аптечних закладах у зв’язку з ажіотажним попитом на них, та зверталися з пропозиціями щодо включення необхідних їм ліків до переліку лікарських засобів, на які розповсюджується програма.

Отже, дана програма перебуває під пильним контролем держави, а одним з головних завдань уряду є збільшення кількості аптек-учасників та розширення географії цієї програми по всій Україні. Станом на початок липня 2017 року програмою «Доступні ліки» скористалися вже близько 1,5 млн громадян, а участь в ній беруть понад 4 тисячі аптек.

За період з 7 по 13 липня 2017 року на урядову «гарячу лінію» надійшло 67 тисяч 911 дзвінків, а також зареєстровано 848 онлайн-звернень через Інтернет.

Отримати оперативну відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію громадяни можуть, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 15-45 (цілодобово та безкоштовно як зі стаціонарних, так і з телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell). Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0 (800) 503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38 (044) 284-19-15.

Також можна оформити звернення через веб-сайт Урядового контактного центру за посиланням.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017