«Дружній» браузер FreeU: чим небезпечний і як позбутися

Новини 25 Тра. 2017 р., 12:02 1 055

Практично одночасно з повідомленням про блокування російських веб-ресурсів, на теренах Інтернету з’явилася непрохана, часом нав’язлива реклама нового браузера FreeU. Він активно рекламується у пошуковику Google як засіб для обходу блокування «ВКонтакте» та інших російських сайтів. Однак, насправді ця програма приховує в собі небезпеку, застерігає 24 канал.

Новий браузер цілеспрямовано рекламується саме на цільову аудиторію нашої країни, тож його дизайн виконаний у патріотичних синьо-жовтих кольорах. Однак цей програмний продукт нерозривно пов’язаний із Mail.ru Group. Його домен куплений у російської компанії, а сервер, який належить тій же офшорній компанії, яка кілька років тому викупила 100% в капіталі ТОВ «Однокласники», фізично розташований в Москві. До речі, на сайті браузера відсутня контактна інформація щодо розробника. Згодом у самій компанії Mail.ru Group визнали, що новий браузер є розробкою їхніх програмістів.

Чим небезпечний браузер FreeU?

Під час інсталяції браузера на комп’ютер користувача автоматично встановлюється безліч різних сервісів від Mail.ru. Вони збирають інформацію про трафік користувача і передають звіти до цієї компанії. Але найпідступніше те, що ці сервіси вносять зміни до реєстру операційної системи так, що ці програми стає неможливо видалити стандартними способами.

Як видалити браузер та інші сервіси Mail.ru

По-перше, можна обійтися без встановлення сервісів Mail.ru під час інсталяції самого браузера. Для цього з самого початку потрібно обрати опцію «Вибіркове встановлення» замість «Швидкого», встановленого за замовчуванням. Так ви зможете прибрати галочки зі всіх непотрібних сервісів Mail.ru.

Однак, ці програми можуть все одно встановитися на ваш комп’ютер. Основною проблемою є модуль [email protected] Саме ця програма встановлює на комп’ютер всі інші продукти Mail.ru, спамить вас рекламою та активно блокує спроби повернути колишні налаштування комп'ютера.

Якщо ж ви таки встановили браузер та сервіси Mail.ru, на офіційному сайті українського антивірусу Zillya! є покрокова інструкція, як видалити FreeU та увесь непотріб, який встановився разом із ним:

  1. Видаліть всі сервіси mail.ru, крім [email protected] Для цього треба зайти в меню «Пуск», вибрати «Панель керування», далі «Програми» і «Видалення програм». При кліку лівою кнопкою миші на програмі, на панелі зверху з’явиться кнопка «Видалити/Змінити», натисніть на неї.
  2. Натисніть правою кнопкою миші на іконці «Комп'ютер» на робочому столі, виберіть «Керування» та перейдіть в «Служби». Знайдіть службу [email protected], натисніть на неї правою кнопкою і виберіть «Властивості». У вікні, у вкладці «Загальні» встановіть тип запуску «Відключено» і натисніть «Зупинити». Далі «Застосувати» і «Ок».
  3. Увійдіть в «Диспетчер завдань», натиснувши поєднання клавіш Alt + Ctrl + Del або Ctrl + Shift + Esc і знайдіть там сервіс guardmailru.exe. Натиснувши по ньому правою кнопкою миші, з’явиться меню, в якому потрібно вибрати «Завершити процес».
  4. Тепер можна видалити [email protected] Для цього потрібно зробити те саме, як описано у пункті №1.
  5. Далі шукаємо все, що залишилося від очищених програм: заходимо в «Пуск» і вводимо в поле «Знайти програми та файли» текст mail.ru. Натискаємо Enter, і видаляємо всі виявлені папки і файли.
  6. І нарешті, чистимо реєстр. Заходимо в «Пуск» і вводимо в поле «Знайти програми та файли» текст regedit. Натискаємо Enter. З’явиться вікно редактора реєстру — вибираємо в ньому «Правка», потім «Знайти» і вписуємо mail.ru. Видаляємо всі знайдені розділи. Увага: розділів тут може бути кілька, тому, коли видалимо один, натискаємо клавішу F3, щоб перейти до наступного.
  7. Описані для кроку 6 дії виконуємо і для запиту guard.

Після цього рекомендується або скинути до оригінальних налаштувань усі браузери на комп’ютері або ж видалити їх взагалі та встановити заново.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017