Бровари готуються до запровадження ведення бази листків непрацездатності в електронному вигляді. Місто майже готове до інновації, покликаної спростити видачу та контроль за «лікарняними». Підготовча робота в Броварах триває із розрахунком на втілення 1 січня 2019 року. Однак реалізація може бути скоригована відповідно до рішень на державному рівні. Про це під час оперативної наради за участі міського голови 3 грудня розповів Ігор Кравцов, керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Слід зауважити, що про запровадження такої системи говорять уже давно. Як зазначав Фонд соціального страхування населення, замість чинної системи видачі лікарняних листків, на бланках суворої звітності введуть електронний реєстр. Через нього лікарі, роботодавці, застраховані особи та представники Фонду в межах повноважень матимуть доступ до інформації про лікарняні листи.

Зі слів Ігоря Кравцова, фактично роботодавці матимуть змогу в онлайн режимі перевірити, чи дійсно працівник хворіє. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, пацієнт і надалі отримуватиме лист непрацездатності в лікаря. Однак оформлення і продовження лікарняних має стати зручнішим для всіх. Правила контролю осучаснять, а бланк стане електронним.

Медпрацівник більше не витрачатиме час на зайву паперову роботу, а зможе зосередитись на питаннях здоров’я пацієнтів. Тим часом хворі не бігатимуть по кабінетах, збираючи печатки, – пояснюють в МОЗ України.

Як зазначають у Фонді соціального страхування населення, згідно з проектом концепції, лікар буде мати можливість здійснити видачу електронного листка непрацездатності з будь-якого засобу інформатизації (комп’ютер, планшет, смартфон). Ідентифікація і доступ користувача до особистого кабінету в системі реєстру відбуватиметься за аналогом роботи системи «Приват24».

Варто зауважити, що ще влітку Уряд планував увести електронний реєстр листків непрацездатності з 1 січня 2019 року. Принаймні про це йшлося в проекті постанови Кабінету Міністрів України, який оприлюднили, зокрема, на сайті Мінсоцполітики. Водночас наприкінці листопада головний орган виконавчої влади держави ухвалив рішення, згідно з яким аж до 1 лютого має бути розроблений та поданий на розгляд проект положення про визначення порядку організації реєстру.

За інформацією МОЗ України, іще в середині листопада відомство утворило міжвідомчу робочу групу, покликану працювати над питаннями запровадження електронного реєстру. У Міністерстві переконують, що, згідно з планом, електронні листи непрацездатності повністю витіснять паперові вже у 2019 році.

У МОЗ також вказують, що кожного року в Україні видають до 5,5 мільйонів «лікарняних». Зазначимо, що протягом останніх декількох років місто стикалися з проблемою відсутності бланків листків непрацездатності в медичних закладах Броварів. Зі слів лікарів, через дефіцит доводилось тимчасово виписувати звичайні довідки, допоки потребу бланків не поповнювали.

Як зазначають різні державні відомства, новий реєстр діятиме на базі реєстру застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій