Уже у грудні цього року в Броварах випробують ведення електронного рецепта. Запуск системи буде пробним. Принаймні одна аптека в місті вже майже готова до інновації. Про це в понеділок, 3 грудня, під час оперативної наради за участі міського голови розповів Ігор Кравцов, – керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Як зазначив головний лікар первинної медицини міста, Національна служба здоров’я планує запровадити електронний рецепт у квітні 2019 року. Однак Бровари спробують зробити це швидше. Зі слів Ігоря Кравцова, принаймні одна аптека в місті – «Вета» – уже майже готова до запровадження. Вони вже закупили необхідне програмне забезпечення та налагоджують роботу.

Електронний рецепт – це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. Як розповідають у МОЗ України, в електронному рецепті вказуватимуть, хто виписав рецепт та яку активну речовину призначили пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом. Новий вид рецепту був запроваджений Міністерством ще у травні цього року.

Презентація електронного рецепта на сайті Інституту громадського здоров’я

Електронний рецепт одразу потраплятиме в систему, де його зможуть побачити провізори, вказують у МОЗ України. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба буде назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений. За бажанням, пацієнту зможуть видати роздруківку рецепта. Однак вона не буде підставою для видачі ліків.

Слід зазначити, що у відомостях про пацієнта лікар повинен буде зазначити прізвище, ініціали та вік хворого, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в електронній системі охорони здоров’я. Окрім того, номер картки допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.

Водночас, нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1. Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту ф-1 з червоною печаткою «вартість підлягає відшкодуванню» до того часу, поки наявні бланки не закінчаться.

Варто зауважити, що нові вимоги не поширюватимуться на рецепти щодо видачі інсуліну. Так триватиме допоки до електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, не внесуть необхідні технічні зміни.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій