У четвер, 7 грудня, в малій залі МКЦ «Прометей» відбудеться презентація нового видання – книги про Голодомор 1932–33 років у Броварах. У праці під назвою «Фрески голоду» зібрані тематичні статті, спогади очевидців та історія вшанування пам’яті у нашому місті. Про це розповіла наукова співробітниця Броварського краєзнавчого музею та упорядниця книги Марія Овдієнко.

Як зазначила Марія Овдієнко, презентація відбудеться 7 грудня в малій залі міського культурного центру «Прометей», що на бульв. Незалежності, 4. Початок – о 15:00. Вхід вільний, на захід запрошують журналістів.

Марія Овдієнко

Зі слів упорядниці «Фресок голоду», нове видання складається із трьох основних частин. У першій містяться авторські статті Марії Овдієнко про Голодомор 1932–33 років у Броварах. У другій – зібрані спогади місцевих свідків геноциду. А у третій ідеться про вшанування пам’яті жертв трагедії у місті.

Пам’ятник жертвам Голодомору та політичних репресій, Покровська церква

Окрім того, в кінці видання представлена невелика розповідь про видатного дослідника Голодомору – американського історика Джеймса Мейса. Два роки тому в Броварах з’явилась вулиця, названа на його честь. Вона стала першою в Україні з іменем дослідника.

Як зазначила Марія Овдієнко, у книзі надруковано спогади очевидців, які вдалося зібрати їхнім співробітникам. Роботи були розпочаті ще під час «відлиги», яка тривала після Помаранчевої революції. Допомагали з цим броварські школярі, чиї записи також містяться у виданні.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій