Попередній тиждень приніс мешканцям Броварів уже традиційні захворювання: гастроентероколіти, кір і вітряну віспу. Причому вітрянка досі перебуває в Броварах на рівні спалаху. Також траплялися окремі випадки кашлюку та скарлатини. До того ж, лікарі зафіксували й рідкісні та небезпечні інфекційні недуги: кліщову хворобу Лайма, сальмонельоз і вірусний гепатит В. Про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Як зазначають фахівці відомства, за тиждень у дитяче та доросле інфекційні відділення шпиталізували 25 пацієнтів, у тому числі 13 дітей. Зокрема, 13 осіб вклали на лікарняні ліжка гастроентероколіти, причиною яких, імовірно, стала ротавірусна інфекція. У цілому за минулий тиждень зафіксували 19 випадків гастроентероколітів, серед яких 12 – діти. З-поміж них двоє відвідують садок «Лісова казка».

Серед інфекцій із крапельним механізмом поширення виявили 11 випадків кору та 6 захворювань на вітряну віспу. З-поміж останніх 5 – це діти, які відвідують садочки «Ластівка» (1), «Барвінок» (2) і «Джерельце» (1).  Іще одна дитина не відвідує навчальних закладів. Усі хворі лікуються вдома. Тим часом фахівці відділу лабораторних досліджень констатують: у місті триває спалах вітряної віспи.

Окрім того, по одній дитині захворіли на кашлюк і скарлатину. У першому випадку 7-місячне немовля не було щеплене через відмову батьків. Тепер її шпиталізували до стаціонару. Водночас, дитина, що підхопила скарлатину, лікується амбулаторно. Вона є вихованцем садочка «Сонечко».

Уже вдруге цього сезону у відомстві звітують про кліщову хворобу Лайма. Цього разу вкушеним виявився 55-річний чоловік. Діагноз підтвердився лабораторно, пацієнт лікується амбулаторно. Нагадаємо, декілька тижнів тому в лісі неподалік «Терміналу» 5-річна дитина через укус кліща заразилася на хворобу Лайма.

Також минулого тижня сталися по одному випадку зараження на сальмонельоз і на вірусний гепатит В. Обидва пацієнти є дорослими, їхні захворювання підтверджені лабораторно. Джерела зараження на момент підготування звіту також лишаються нез’ясованими.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій