Жодне належне наукове дослідження не змогло довести, що гомеопатичні препарати справді працюють. Проте в світі є тисячі людей, які вірять в дієвість гомеопатії та вперто продовжують лікувати хвороби гомеопатичними препаратами чи схожими недоказовими методами, пише в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Зі слів очільниці МОЗ, найчастіше гомеопатією люди намагаються вилікувати застуду, мігрень чи депресію, проте бувають випадки, коли в такий спосіб українці намагаються боротися із серйозними хронічними захворюваннями чи онкологією.

«Відмовлятись від дієвого та доказового лікування за наявності серйозних захворювань – небезпечно для життя. У цьому випадку час – безцінний. Підтвердженням цьому є останні наукові дослідження. Відмова від доказового лікування на користь альтернативних методів в багатьох випадках має навіть летальні наслідки (https://goo.gl/M1waT8)», – застерігає лікарка.

Як приклад пані Супрун наводить дані про те, що люди з онкологічними захворюваннями, які лікувались гомеопатією, вмирали з вдвічі більшою ймовірністю ніж ті, що не приймали такі ліки взагалі. Як пояснюють науковці, це відбувається бо пацієнти, що вирішують на користь альтернативних методів, відмовляються від прийому справді діючої терапії. Або ж звертаються за допомогою значно пізніше.

«Найбільша небезпека полягає в тому, що популярність гомеопатії дуже стійка. При тому, що зараз ми живемо в час, коли дослідження в галузі медицини досягли неймовірних результатів та не стоять на місці. Поряд з цим існує феномен гомеопатії – методу, що не лікує, але прибутки від продажу якого, вимірюються мільярдами доларів щорічно», – констатує в.о. міністра охорони здоров’я України.

Докладне пояснення про гомеопатію на сайті Міністерство охорони здоров’я України: https://goo.gl/7bA6DY

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"