Громадська рада наполягає на розширеній нараді за участю мера, Управління освіти та батьків

Новини 01 Бер. 2017 р., 12:12 226

Громадська рада при управлінні освіти і науки звернеться до міського голови Ігоря Сапожка із письмовим проханням провести розширене засідання за його участі, заступників міського голови, керівництва Управління освіти, керівників навчальних закладів міста Бровари та батьківської спільноти щодо ряду актуальних питань.

На переконання Громадської ради, на такому розширеному засіданні потрібно переглянути питання закупівлі товарів та послуг Управлінням освіти на 2017 рік. А саме: проаналізувати, скільки і яких товарів уже закуплено для шкіл та дитячих садочків, і скільки ще необхідно придбати. Також визначити, що буде придбано коштом міського бюджету, а що доведеться просити купувати батьків.

Члени Ради наголосили також на необхідності розібратися у питанні закупівель миючих засобів для навчальних закладів. Справа в тому, що на миючих засобах, які купуються для шкіл і садочків, є маркування: «Рекомендовано для навчальних закладів», і саме такі товари можна закуповувати через систему «Прозорро» за бюджетні кошти. На практиці ж виходить, що частину миючих засобів треба докуповувати без такого маркування, але такі засоби Управління освіти не має права купляти, тож витрати по закупівлі таких товарів лягають на плечі батьків.

До понеділка 6 березня члени Громадської ради мають зібрати в електронному вигляді усю інформацію по закупівлях в навчальних закладах і надати голові ради Ігорю Романенку, а той уже на основі інформації має подати письмове звернення до міського голови.

Також члени Громадської ради розглянули ситуацію щодо цифр, наданих Управлінням освіти по витратам з місцевого бюджету на оплату періодичних видань для навчальних закладів. Учасники засідання були здивовані офіційною відповіддю Управління освіти, оскільки в усній формі звучала зовсім інша інформація і батьки, не знаючи про компенсацію з міського бюджету, витрачали на передплату періодичних видань для вчителів свої «кревні».

Тепер Громадська рада хоче на майбутньому спільному засіданні розібратися в ситуації.

Проаналізували члени Громадської ради і інші питання порядку денного.

Так, було розглянуто звернення лідера ГО «Авангард АТО Броварії» Ігоря Муратова щодо можливості проведення конкурсу в навчальних закладах Броварів на кращий ескіз пам’ятника загиблим воїнам АТО.

Для цього спочатку Громадська рада звернеться до міського голови Ігоря Сапожка з проханням продовжити термін конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятного меморіалу «Бровари у війні» в парку «Перемога» (за розпорядженням мера пропозиції приймаються до 3 березня).

У випадку, якщо буде досягнутий для Громадської ради позитивний результат, є ідея у рамках Програми національно-патріотичного виховання оголосити між школами конкурс на кращий ескіз пам’ятника, тобто взяти до уваги бачення меморіалу броварських школярів.

Щодо заяви Броварської прокуратури про незаконну оренду приміщень для приватних бізнесменів в ЗОШ №9, голова Ради Ігор Романенко наголосив, що така ситуація є притаманною для всіх навчальних закладів міста.

«Ситуація виглядає так: ремонтуються приміщення шкіл за кошти батьків, потім їх здають в оренду бізнесменам, а школи від цього коштів за оренду не отримують. Бувають ситуації, коли приміщення орендують для лекцій, курсів, навчальних заходів для дорослих, у приміщеннях смітять, не прибирають, трапляється і псують майно, а самим класам, школам кошти за це не відшкодовують», — сказав Ігор Романенко. За його словами, питання оренди приміщень шкіл також хочуть включити в порядок денний майбутньої можливої розширеної наради.

У підсумку членам Громадської ради доведеться терміново звертатися до міського голови стосовно подовження терміну конкурсу на проектну пропозицію до пам'ятника, а також підготувати консолідовану позицію стосовно всіх болючих питань взаємовідносин батьківської спільноти міста, педагогічного колективу та органів виконавчої влади.

Чергове засідання громадської ради планується провести 28 березня 2017 року.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017