28 листопада виконком міської ради схвалив дві програми, що стосуються підтримки колишніх і нинішніх військовослужбовців, які брали (беруть) участь у АТО у 2018 році. Одна з них – міська програма з надання соціальної та правової допомоги, інша – фінансової підтримки діяльності ГО «Авангард АТО Броварії».

Про те, як міська влада збирається підтримувати колишніх і нинішніх військовослужбовців – викладено в міській Програмі «Надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції та їх сім’ям на 2018 рік». Її розробником та відповідальним виконавцем є радник міського голови з питань АТО Станіслав Малець. Цього року всі програми, які існували окремо у відділах, управліннях міськради, що стосувалися допомоги АТОвцям, об’єднали в одну.

Станіслав Малець

Так військовослужбовці і в наступному році можуть розраховувати на матеріальну, правову, психологічну допомогу; соціальний супровід сімей; забезпечення потреб у медичному обслуговуванні; оздоровленні та відпочинку як себе, так і своїх дітей. Загалом, Програма підтримки АТОвців у 2018 році дублює минулорічну програму, різниця тільки у кількох цифрах. 

Згідно з Програмою, військовослужбовці мають можливість одноразово, після повернення із зони АТО отримати «посвідчення на безкоштовне реабілітаційне відвідування плавального басейну «Купава» терміном на 3 місяці. У Програмі прораховано, що для 50% пільг на оплату житлово-комунальних послуг 100 учасникам АТО, членам їхніх сімей, членам сімей загиблих необхідно 592,40 тис. грн. Заплановано і на 265 демобілізованих військовослужбовців матеріальну допомогу в розмірі 500 тис. грн (у середньому на одного – 1886,79 грн).

Так на відшкодування коштів аптеці Броварської лікарні за ліки у разі амбулаторного лікування 650  військовослужбовців, їхніх дітей та членів їхніх сімей прораховано необхідність у 300 тис. грн, для 100 дітей до 6 років – 40 тис. грн на рік.  

На стаціонарне лікування в БЦРЛ 100 особам Станіслав Малець просить закласти 80 тис. грн. Середня вартість послуги складатиме 724,6 грн. Для 20 дітей віком до 6 років середня вартість послуги складе 377 грн. А безкоштовне зубопротезування в стоматполіклініці БЦРЛ для 10 осіб потягне на 30 тис. грн.

На відшкодуванням коштів КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» за надання оздоровчо-реабілітаційних послуг 100 військовослужбовцям зазначена потреба у 300 тис. грн.

  • на відшкодуванням коштів БЦРЛ за надання медичної довідки для 40 осіб – 10 тис. грн;
  • на надання одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих в АТО до Дня Захисника України необхідність –  16 тис. грн;
  • на забезпечення санаторно-курортним лікуванням 50 осіб –  325 тис. грн (6500 грн на особу).

Члени виконкому вирішили: для того, щоб учасники АТО могли оздоровитися, їм варто обрати собі санаторій, де бажає лікуватися, здати форму «070», яка підтвердить необхідність лікування, та стати в чергу. Відшкодування коштів відбуватиметься по акту виконаних робіт – після оздоровлення. Однак, чи зможе місто профінансувати у 2018 році всі заяви учасників АТО – залежатиме від кількості бажаючих.

Також члени виконкому підтримали пропозицію голови правління ГО «Авангард АТО Броварії» Ігоря Муратова щодо надання грошової винагороди кожному учаснику АТО до Дня Захисника України. Мер надав доручення заступнику міського голови Ларисі Виноградовій, Станіславу Мальцю та управлінню соцзахисту до сесії доопрацювати механізми передачі путівок учасникам АТО та зробити прорахунки щодо можливості надання грошових винагород до Дня Захисника.

Для реалізації міської Програми Станіслав Малець проситиме на сесії 1 млн 841,00 тис. грн. Саме така сума зазначена у кошторисних витратах на фінансування.  Хоча, за нашими підрахунками, вона складає 2 млн 153,4 тис. грн. Скільки насправді потрібно для реалізації програми, Станіслав Малець нам відповісти не зміг, а порадив звернутися у бюджетний відділ. Проте там повідомили, що за розробку та зміст програми відповідальний Станіслав Малець. Нагадаємо, минулого року в кошторисних витратах для реалізації міської  Програми на 2017 рік була зазначена цифра 2 млн 585,80 тис. грн.

У свою чергу Ігор Муратов звернувся до членів міськвиконкому з проханням продовжити фінансову підтримку Громадської організації «Авангард АТО Броварії». На наступний рік ГО просить менше коштів – 97980 тис. грн, ніж минулого року – близько 120 тис. грн.  Як пояснив Ігор Муратов, причина – неможливість освоєння усіх коштів через встановлений  розпорядженням міського голови від 11.08.2016 р. порядок застосування системи електронних закупівель розпорядниками бюджетних коштів, установ, організацій. Порядок передбачає проводити закупівлі через ProZorro від 10 000 грн, що для громадської організації є низьким “порогом”, тому закупівельну процедуру доводилося проходити кілька разів. Власне, тому і не встигли освоїти всі кошти. Тож члени ГО звернулися до міського голови з клопотанням унести зміни до п.2.4. розпорядження та привести місцевий нормативний акт із питань здійснення закупівель за бюджетні кошти, у відповідність до вимог закону.

Ігор Муратов

У свою чергу міський голова зазначив, що також планує звернутися до депутатів з приводу цього ж питання, адже у місті, зокрема в освіті, так і залишилися нереалізовані проекти за весни та літа, бо не вдалося оперативно вирішити нагальні господарські потреби.

У наступному році члени ГО «Авангард АТО Броварії» планують продовжувати вирішувати невідкладні питання соціально-побутового, медичного, матеріального, культурного, духовного та інших напрямків життєдіяльності учасників АТО та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих учасників АТО з числа жителів міста. Зокрема, продовжуватимуть створювати робочі групи для вирішення існуючих проблем; здійснювати контроль за дотриманням законних прав; взаємодіяти з органами місцевого самоврядування, керівниками установ, організацій з питань надання практичної допомоги учасникам АТО;  планують узяти участь в організації утворення і забезпечення діяльності Центру психологічної реабілітації військовослужбовців. Планують і запровадити практику достойної відправки на службу в армію та поважної зустрічі звільнених із військової служби. Співпрацю з військкоматом бачать як спільні виходи на охорону об’єктів міста та району із загоном територіальної оборони та охорони. «Авангардівці» планують долучитися і до волонтерської діяльності, опікуватися побратимами, які перебувають на стаціонарному лікуванні; надавати практичну допомогу у вирішенні житлово-побутових питань сім’ям військовослужбовців.

На реалізацію всього задуманого громадська організація проситиме у депутатів  97980 тис. грн.

Члени виконкому схвалили обидві програми, що стосуються підтримки колишніх і нинішніх військовослужбовців, які брали (беруть) участь у АТО у 2018 році. Остаточне ж слово мають сказати депутати на останній у цьому році сесії, яка запланована на 21 грудня.

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Ющенко Ірина

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"