Хворим на гіпертонію, астму та цукровий діабет виділятимуть безкоштовні ліки

Новини 02 Бер. 2017 р., 19:07 73

З 1 квітня в Україні розпочнеться процес виділення безкоштовних ліків для хронічних хворих на гіпертонічні захворювання, цукровий діабет II типу та бронхіальну астму. Про це в середу на засіданні Уряду заявив Премֹ’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр-міністр зазначив, що на цю програму виділено півмільярда гривень. У програмі можуть брати участь усі аптечні мережі. «Дайте якісні ціни, якісні препарати, і держава вам буде платити за це гроші», — підкреслив Володимир Гройсман.

Міністерством охорони здоров’я у співпраці з Секретаріатом та Міністром Кабінету міністрів України вироблені всі необхідні нормативно-правові акти. Проведено десятки зустрічей з виробниками ліків, імпортерами та аптечними мережами. Усі механізми сьогодні вже реалізовано, зауважив Володимир Гройсман, та закликав керівників обласних та районних держадміністрацій забезпечити виконання цих рішень на місцях.

Зараз триває моніторинг щодо зниження цін на ліки, і уже є перші результати — деякі аптечні мережі знизили ціни на 20% — 70% за різними позиціями. 1 березня Уряд вийшов на «фінішну пряму» щодо оптимізації цін на препарати. «Це лише початок, ще система не стійка», — зазначив Премֹ’єр-міністр, та запевнив, що Уряд доб'ється зниження цін на ліки в Україні по трьох нозологіях.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017