Керівникам обласних управлінь міграційної служби надано доручення щодо організації максимального сприяння процесу оформлення ID-карток випускникам загальноосвітніх навчальних закладів. Про це повідомляє Державна міграційна служба України.

Керівники територіальних підрозділів, у співпраці із місцевими управліннями освіти та керівниками навчальних закладів вирішуватимуть питання організації прийому учнів в окремо встановлені години та невідкладно прийматимуть рішення про документування після проведення відповідних перевірок.

Для оформлення ID-картки вперше школярам необхідно звернутися до підрозділу ДМС або центру надання адмінпослуг (ЦНАП) за місцем реєстрації та надати свідоцтво про народження, паспорти батьків (або одного з них), довідку про реєстрацію місця проживання (видає орган реєстрації, утворений місцевою адміністрацією). Перший паспорт у формі ID-картки видається безкоштовно.

Нагадаємо, ID-картки видаються лише як перший паспорт після досягнення 14-річного віку. Також такий документ оформлюють у разі втрати, крадіжки чи псування паспорта-книжки, у випадку зміни прізвища або інших даних особи власника. При вклеювати фотокартки після досягнення 25-ти та 45-річного віку також можна отримати ID-картку за бажанням.

Поділитись

Про Автора