Калинівка знову ініціює утворення об’єднаної громади

Новини, Новини Броварщини 28 Вер. 2017 р., 19:30 423

На останньому засіданні Комісії обласної ради з питань самоврядування  виконуючий обов’язки керівника відділу Департаменту містобудування та архітектури  КОДА Дмитро Ликов, доповідаючи ситуацію стосовно нинішнього стану проведення в області децентралізаційної реформи, зауважив, що Департамент змінив стратегію своєї роботи стосовно цього питання.

Він дав зрозуміти, що Перспективний план утворення громад, який був ухвалений  ще у 2015 році, відтепер не вважається догмою, а саме так було за керівництва Департаментом  пані Мошинської. Нині готуються зміни до плану і, як наголосив Дмитро Ликов, неодмінно з урахуванням   позиції громад, їхнього бажання утворювати ту чи іншу громаду. «Ми стали набагато тісніше співпрацювати саме з громадами, з ініціативними групами», — наголосив чиновник.

Серед тих, хто активізувався в області  у плані утворення громад,  пан Ликов назвав, крім сіл Переяслав-Хмельницького району, і Калинівку Броварського району.

Громада селища міського типу, яку на самому початку реформи розглядали як одного з учасника Великодимерської громади, вже фактично втретє  починає йти шляхом утворення  саме Калинівської об’єднаної громади.  Нещодавно тут відбулися громадські слухання, де учасники зібрання були одностайними у цьому рішенні. Згодом питання розглянули й депутати селищної ради, які уповноважили  селищного голову  Вадима Булкота звернутися з відповідними листами до Красилівської та Рожівської сільської ради. Саме  з цими учасниками Калинівка хотіла б об’єднатися в одну громаду.

Голови сільських рад Красилівки Раїса Нагібіна та Рожівки Софія Величенко підтвердили, що пропозицію  від Калинівки вони отримали. У Рожівці це питання на сесії розглянуть не раніше 18-20 жовтня, у Красилівці –  17 жовтня.

Вадим Булкот, селищний голова Калинівки, переконаний, що майбутня громада буде спроможною. Вона й нині має  значний  економічний потенціал, і   неабиякі перспективи для розвитку. Попередньо, спільний бюджет новоутвореної  громади складе біля 80 мільйонів гривень, що дозволить не тільки утримувати вже існуючу інфраструктуру, але й  успішно її розвивати.

Як відомо, раніше Калинівка, відмовившись йти до  Великодимерської громади,  вела перемовини щодо утворення, в тім числі з її участю та участю Рожівки,  Придесінської громади. Але в першу чергу Зазим’я, Погреби та Пухівка вирішили йти самостійним шляхом.

29 жовтня відбудуться вибори депутатів та голови Великодимерської  об’єднаної громади, куди увійшли, крім Великої Димерки, Руднянська, Шевченківська, Бобрицька та Жердівська сільські ради з відповідними населеними пунктами. Це буде друга після Калитянської об’єднана громада на теренах Броварщини.

Чергові вибори до об’єднаних  громад  Центральна виборча комісія може оголосити  ще цього року, у грудні.  Але ймовірність того, що це стосуватиметься і майбутньої громади з центром  у Калинівці, дуже невисока. Занадто  багато потрібно пройти необхідних підготовчих процедур, передбачених законодавством.  У разі успіху цієї роботи вибори до цієї громади можливі  у квітні вже наступного року.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018