Із 4,2 млн грн державної субвенції на розвиток інфраструктури, виділених Калитянській громаді у 2017 році, 1 мільйон 200 тисяч громада не змогла використати – кошти повернулися назад, до державної казни. Решту субвенції спрямували на купівлю шкільного автобуса та реконструкцію вулиці Суворова у Заворичах, яку почали ремонтувати у кінці листопада, а закінчили у грудні.

Втрачені ж кошти за рішенням депутатського корпусу Калитянської селищної ради планували витратити на придбання трактора, який би використовувався у першу чергу в Семиполках. 26 грудня 2017 року вся попередня робота, на що згоду давав і селищний голова Олексій Христинченко, мала б закінчитися підписанням договору між Калитянською селищною радою та підприємством «УкрАвтозапчастина», за яким останнє зобов’язувалося до 15 січня 2018 року поставити трактор з необхідним обладнанням. До Калити з пакетом документів прибув менеджер «УкрАвтозапчастини» Сергій Нагайчук, але Олексія Христинченка, попри попередню домовленість, на місці не було. Прочекавши кілька годин, представник комерційної структури, зрештою, по телефону почув від голови громади, що той пішов у … відпустку.

Якраз у ті дні на лікарняному перебував і заступник Олексія Христинченка Валерій Шпак, то, зі слів самого Христинченка, всі повноваження підписати договір мала секретар ради Лариса Федоровська. Але пані Лариса за умови, коли у несподівану відпустку пішов голова, а його заступник продовжував піклуватися про своє здоров’я, не наважилася взяти на себе відповідальність. Договір так і не був підписаний.

«Чесно кажучи, за час своєї роботи в «УкрАвтозапчастині» подібної ситуації я не пригадую, – розповів телефоном Сергій Нагайчук. – З моменту надходження заявки від Калитянської селищної ради ми проводили попередню роботу протягом двох місяців. І ми б її не починали взагалі, аби не було на те згоди голови громади. Детально проговорили і узгодили усі деталі. Запропонували навіть за тієї ж ціною трактор, який на 90 тисяч гривень дорожчий, але за своїми функціональними можливостями він навіть більше підходить для виконання комунальних робіт. Однак підписання договору з незрозумілих для нас причин не відбулося».

Як наслідок – 1 мільйон 200 тисяч гривень, передбачених для потреб Калити, повернулися до державного бюджету. На останній позачерговій сесії селищної ради, що відбулася не з першої спроби 4 січня, депутати, обурені цим фактом, вимагали відповіді: чому голова у такі напружені дні для громади пішов у відпустку, що й призвело до втрати досить великої суми? На це Олексій Христинченко сказав: «Як і кожна людина, згідно із законом про працю, я маю право на відпустку…».

По суті – чому ж не підписали договір та не купили трактор – Олексій Христинченко на сесії виклав свою версію. Вона змінювалася протягом кількох хвилин: спочатку пан голова сказав, що то, мовляв, не той трактор, що потрібно, мовляв, того трактора зовсім не було. А потім через кілька хвилин: «У Лариси Павлівни (секретар селищної ради – авт.) були всі документи, було право підпису. У чому проблема?».

Депутат селищної ради Олег Пантась, він же директор комунального підприємства «Мрія», – один з тих, хто безпосередньо займався контактами з «УкрАвтозапчастиною» з приводу закупівлі техніки сказав:

«Для мене це просто нонсенс – на останньому етапі взяти й відмовитись від підписання договору, втратити фактично подаровані державою кошти! Тим паче,що навіть генеральний директор «УкрАвтозапчастини» телефонував Олексію Христинченку та розвіював його якісь надумані сумніви. Зрештою, я був готовий взяти на себе всю відповідальність за це. Потрібно було лише виписати на мене доручення. На жаль, голова раптово пішов у відпустку, а секретар не пішла і на цей крок».

…До речі, сесія 4 січня була малорезультативною, що, власне, стало для Калити вже традицією. Найголовніше – депутати не змогли затвердити бюджет на 2018 рік. При тому, що планували проголосувати за кошторис громади ще 29 грудня. Цього разу свої голоси за ухвалення бюджету віддали лише 10 депутатів із 15 присутніх.

Ситуація із втраченим мільйоном, проблематичність становлення Центру первинної медицини у Калиті, неухвалення бюджету та багато-багато інших проблем громади плюс несподівана відпустка Олексія Христинченка у «гарячі» передноворічні дні підштовхнули частину громади до рішучіших кроків. Зокрема, місцевий громадський активіст Павло Дубовий у соціальній мережі «Нова Калита. Громада» зареєстрував електронну петицію про недовіру голові Калитянської селищної ради Олексію Христинченку та дострокове припинення його повноважень. Підписи під нею поставили вже близько 50 осіб. За умови зібраних 200 підписів сесія селищної ради має розглянути питання недовіри голові.

Тим часом найближча сесія Калитянської ОТГ планується на 29 січня. За наполяганням депутатів вона пройде у Семиполках, де Олексію Христинченку знову поставлять питання – чому ж все-таки не вдалося за кошти держсубвенції купити техніку.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"