Каналізацію на Фельдмана вирішено будувати попри можливі ризики

Новини 24 Кві. 2017 р., 19:17 215

Від вулиці Фельдмана до існуючого колектора, головної каналізаційної системи міста, на вулиці Київській потрібно будувати нову мережу дощової каналізації. Відповідний проект рішення, який передбачає зміни до Міської програми по будівництву та реконструкції інженерних мереж на 2016—2020 рр., розглянула депутатська комісія з земельних питань.

Як розповіла керівник відділу капітального будівництва Людмила Павлик, проект мережі (від Фельдмана до Київської) вже розроблений і оголошений тендер на будівництво дощового колектору на проміжку від вулиці Чорновола до вулиці Фельдмана. Далі, за словами Павлик, аби дійти до основної точки зливу води, потрібно розробити проектну документацію на колектор від Фельдмана до Київської. На неї згідно проекту рішення відділ капітального будівництва просить кошти з міського бюджету на суму 150 тис. грн.

Проте, як розповів депутат міської ради Володимир Опалько, посилаючись на слова депутата Київської обласної ради Олега Іваненка, якщо зараз розпочинати будівництво, є ризики, що роботу потім доведеться переробляти, оскільки є замовлення на розробку Техніко-економічного обґрунтування по осушенню міста, але воно ще не виконане. За інформацією Іваненка, замовлення на стадії завершення.

«Ми ще не знаємо результатів ТЕО, але збираємося будувати. Є ризики, що доведеться переробляти ТЕО під цей проект, адже замовлення на нього робилося до існуючих на момент замовлення мереж. Може вийти так, що або колектор не буде вписуватися в ТЕО, або доведеться знову міняти ТЕО під нові мережі», — наголосив Опалько, запропонувавши відкласти розгляд проекту на два місяці, доки не будуть готові результати ТЕО. Зазначимо, що замовником ТЕО є Київська обласна рада, а виконавцем — Київське обласне управління водних ресурсів.

У свою чергу Людмила Павлик запевнила, що коли Київська обласна рада замовляла ТЕО по осушенню міста, то бралася до уваги не лише існуюча мережа, а й та, що проектується.

Ще один депутат, секретар міської ради Петро Бабич аргументував, що для відведення стічних вод, які йдуть від Симона Петлюри і Київської і несуть загрозу підтоплювати центральну районну лікарню, мережу дощової каналізації потрібно розпочинати робити вже зараз.

Депутати земельної комісії, за винятком Людмили Кулініч та Володимира Опалька, підтримали проект рішення, тобто рекомендували сесії його затвердити.

Техніко-економічне обґрунтування — передпроектний документ, що уточнює та доповнює схему розвитку й розташування відповідної галузі промисловості у частині обґрунтування економічної доцільності і господарської потреби проектування підприємства, пункту його розміщення, проектної потужності, номенклатури продукції, забезпеченості сировиною, паливом, електроенергією, водою, а також визначення основних технологічних та будівельних рішень і найважливіших техніко-економічних показників виробництва та будівництва.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017