Кандидати на державну службу здаватимуть іспит з української мови

Новини 10 Тра. 2017 р., 15:26 164

На виконання Закону України «Про державну службу» Кабінетом міністрів України затверджено порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з Постановою КМУ, тестування на знання державної мови буде платним. Організацію та проведення атестації забезпечуватиме уповноважений вищий навчальний заклад, який утворює відповідну комісію.

Сам процес атестації проходитиме у письмовій та усній формі. Атестація в усній формі передбачає ділову розмову за визначеним сценарієм та повідомлення-презентацію на встановлену комісією тему (до 45 хвилин). У письмовій формі — тестове завдання та письмовий переказ тексту з питань управління та адміністрування (60 хвилин). За результатами тестування учасникам видаватимуть відповідні посвідчення про вільне володіння мовою.

У постанові зазначається, що учасник атестації протягом усього часу, відведеного для виконання завдань у письмовій та усній формі, має право відмовитися виконувати такі завдання. Інформація про відмову фіксується у відповідній відомості про результати атестації. Учасник атестації, який відмовився виконувати завдання, визнається таким, що не пройшов атестацію, а виконані ним завдання не оцінюються.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017