Із села Богданівка та прилеглої 10-кілометрової зони зняли карантинну зону на сказ. Однак укуси тварин досі реєструють – щотижня. Лише за останні 7 днів у Броварах зафіксували два випадки. Окрім того, існує загроза занесення пташиного грипу та хвороби Ньюкасла. Про це під час оперативної наради за участі міського голови 5 березня розповіла Олександра Вакарчук, керівниця відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського райуправління.

Як розповіла Олександра Вакарчук, нещодавно відбулося засідання Державної надзвичайної протиепiзоотичної комісії, де розглядали заходи щодо профілактики сказу, лейкозу, туберкульозу, хвороби Ньюкасла і пташиного грипу. Зі слів представниці Держспоживслужби, карантинну зону в селі Богданівка та у 10-кілометровій зоні навколо вже скасували.

Олександра Вакарчук

Водночас фахівці продовжують фіксувати укуси тварин. Вони трапляються кожного тижня, зазначає Олександра Вакарчук. А за останні 7 днів у Броварах зареєстрували 2 випадки. Тому профілактичні заходи щодо сказу є актуальними і зараз. Держспоживслужба разом із ЖЕКами складають графіки проведень щеплень серед собак і котів.

Окрім іншого керівниця відділу санітарного держнагляду зазначила, що нині прилітає дика птиця. Вона може принести захворювання Ньюкасла та пташиний грип. Тому головам сільрад вказали у разі загибелі птаства доставляти тіла для дослідження.

Сказ, пташиний грип, хвороба Нькасла – небезпечні заразні захворювання тварин, які також можуть уразити людей. Село Богданівка, де протягом тривалого часу діяв карантин через випадки сказу, розташоване за 12 км від Броварів по Чернігівській трасі.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій