Кіберполіція закликає не слухати порад розробників системи M.E. Doc

Новини 17 Лип. 2017 р., 18:07 233

Департамент кіберполіції Національної поліції України рекомендує в жодному разі не дотримуватись порад від виробників програмного забезпечення «M.E. Doc». Відповідне повідомлення було оприлюднено на офіційному сайті Нацполіції.

«Розробники ПЗ запевнюють у повній безпечності свого продукту, пояснюють цей факт його особливостями, а для повноцінного функціонування ще й рекомендують запускати лише від імені адміністратора системи та вносити його до «списку виключень» (також відомого як «білий список», «список довірених програм» тощо) антивірусних програм, що дозволить системі безпеки комп’ютера ігнорувати окремі дії згаданого програмного забезпечення», — зазначається у повідомленні.

За даними поліції, зараз в Інтернеті зафіксовано факти поширення рекомендацій про налаштування антивірусів та фаєрволів, які примушують системи комп’ютерного захисту ігнорувати будь-яку підозрілу активність чи код у вітчизняному бухгалтерському програмному забезпеченні. Такі рекомендації поширюють деякі партнери компаній-розробників бухгалтерського ПЗ, та безпосередньо компанії-розробники за допомогою технічної підтримки.

За умови виконання цих рекомендацій користувач несвідомо забороняє системам захисту комп’ютера правильно та вчасно реагувати на шкідливу діяльність програмного забезпечення, доданого у «список виключення». Внаслідок цього користувач відкриває зловмисникам доступ до свого комп’ютера через вказане програмне забезпечення в обхід системи захисту, піддаючи небезпеці не лише власний комп’ютер, а й усю локальну мережу, — підкреслюють фахівці кіберполіції.

Користувачам радять відключити автоматичні оновлення та оновлювати програмне забезпечення в ручному режимі. Під час оновлення рекомендується додатково його перевіряти на авторитетних ресурсах, призначених для аналізу підозрілих файлів:

— virustotal.com;
— malwr.com;
— reverse.it.

Як повідомлялося раніше, через оновлення бухгалтерського програмного забезпечення, призначеного для звітності та документообігу «M.E.  Doc» хакери поширювали вірус Petya.A. Днями розробник програмного забезпечення M.E. Doс на своїй сторінці у Facebook запевняв, що створив оновлення, яке забезпечить безпечну роботу з програмою.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017