Кіберпростір України тепер охоронятиметься Законом

Новини 09 Жов. 2017 р., 19:10 91

Верховна Рада ухвалила Закон про основні засади забезпечення кібербезпеки України. «За» відповідне рішення 5 жовтня висловилось 257 народних обранців.

Вперше в державі визначено поняття «кібербезпека» та «кібератака», створено перелік підприємств, що відносяться до критичних інфраструктурних об’єктів, документ також визначає перелік загальних функцій суб’єктів національної системи безпеки.

Згідно з прийнятим законом, політику в сфері кібербезпеки формуватиме та реалізовуватиме Кабмін. Відповідними повноваженнями будуть наділені  профільні міністерства, місцеві держадміністрації , органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, розвідка і контррозвідка, суб'єкти оперативно-розшукової діяльності, спецпідрозділи ЗСУ, Нацбанк.

До реалізації заходів по охороні кіберпростору країни будуть також залучатись підприємства і громадян, які працюють в сфері національних інформаційних ресурсів, інформаційних електронних послуг.

Закон покликаний не допустити використання кіберпростору в військових, розвідувально-підривних, терористичних, інших незаконних цілях.

Зрозуміло, що поняття «кібербезпеки» нове для України і поки що держава не в змозі організувати належний рівень захисту. Проте в першу чергу важливо розробити і запровадити систему моніторингу та попередження загроз кібератак , заходи по їх ліквідації та мінімізації наслідків.

Нагадаємо, 27 червня в Україні почав поширюватись вірус-вимагач Petya.A. Про хакерські атаки повідомляли банки, державні установи, мережі супермаркетів та автозаправки. Вірус «зачепив» навіть столичне метро та Чорнобильську АЕС.

Згодом стало відомо, що крім України та Росії, вірус шириться країнами Європи, США та Азії.

За даними секретаря Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) Олександра Турчинова, збитки України від кібератак Російської Федерації (РФ) оцінюється в десятки мільйонів доларів.

НОВИНИ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018