Кількість обов’язкових предметів для старшокласників можуть скоротити

Новини 17 Січ. 2017 р., 12:26 82

Міністерство освіти і науки планує кардинально скоротити кількість обов’язкових предметів, які опановують учні 10-11 класів. Про це повідомив портал Освіта.UA.

Така пропозиція міститься у проекті Типового навчального плану для 10-11 класів. Якщо проект буде ухвалено, запропоновані зміни набудуть чинності 2018 року.

Замість 22 предметів, учні у старшій школі вивчатимуть всього дев’ять обов’язкових дисциплін. Це надасть школам можливість визначитися із профілем та поглиблено викладати обрані предмети. Заступник міністра освіти Павло Хобзей наголосив, що у 10-11 класах діти мають розуміти, який подальший шлях вони оберуть, та готуватися до вступу до вищих навчальних закладів.

Однією з основних новацій у проекті, що планується до впровадження 2018 року, є створення інтегрованих профільних предметів. Якщо документ буде ухвалено, українські старшокласники вивчатимуть інтегровані предмети «Історія», «Література», «Математика» та «Людина і суспільство». Необхідність інтеграції предметів у Міносвіти обґрунтовують тим, що старшокласники мають отримати цілісну картину світу.

Зараз існує багато нарікань, мовляв, зміст предметів дублюється. Наприклад, віршовані розміри учні вивчають двічі — на уроках української та зарубіжної літератури. Тобто витрачається вдвічі більше часу, ніж потрібно для вивчення тієї чи іншої теми. Інтеграція предметів допоможе вирішити цю проблему, запевняють у міністерстві.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018