Новорічного тижня в Броварах зареєстрували від 5 до 7 випадків кору – переважно в дорослих, які переносять недугу важче. Водночас значно зменшилась захворюваність на вітряну віспу: за 7 днів зареєстрували 9 дітей-пацієнтів. Окрім того, за тиждень виявили один випадок заразного туберкульозу, – про це йдеться у звіті броварського районного відділу лабораторних досліджень.

Фахівці зазначають, що із 27 грудня по 3 січня інфекціями з крапельним механізмом зараження захворіли вдвоє менше, ніж за тиждень до того – 16 людей. З-поміж них більше половини – це вітряна віспа. Усі недужі – діти, їх 9. Восьмеро відвідують навчальні заклади міста: по двоє садочки «Червоні вітрила», «Теремок» і 10-у школу. Іще по одному ходять до ДНЗ «Золотий ключик» та 9-ї школи.

Нагадаємо, тижнем раніше у Броварах трапилось 23 випадки вітрянки, що стало рекордним показником останнього часу. А за попередні 7 днів хворих було 19. Майже всі хворі – діти. Найбільше недужих відвідують садочок «Червоні вітрила».

Тим часом кір свої позиції не здає. Як і в останній повний тиждень грудня, за новорічний звітний період фахівці відділу лабораторних досліджень зареєстрували 6 нових недужих. Причому серед них є лише одна дитина, вона відвідує 10-у школу. Решта – дорослі від 26 до 46 років, четверо з яких перебувають на стаціонарному лікуванні.

Слід зазначити, що за інформацією керівника первинної медицини Броварів Ігоря Кравцова, яку він озвучив під час оперативної наради 8 січня, нових хворих на кір дітей зареєстрували не одного, а двох. Тоді очільник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк додав до переліку іще одного враженого кором дорослого.

Серед інших інфекційних захворювань, які можна підчепити з повітря, у Броварах встановили випадок відкритої форми туберкульозу. Занедужав 30-річний безробітний. Пацієнт лікується у протитуберкульозному відділенні броварської лікарні.

Кишкових розладів, тобто гастроентероколітів, у Броварах зафіксували 5, з яких четверо є дітьми. Всі перебувають на стаціонарному лікуванні. За останні 7 днів занедужали 15 осіб, з яких 14 є дітьми. 13 пацієнтів лікуються в стаціонарі. З-поміж недужих лише одна дитина відвідує навчальний заклад міста – садок «Золотий ключик».

Загалом протягом тижня до інфекційних відділень броварських лікарень потрапили 9 пацієнтів. Серед них дітей до 17 років – п’ятеро. Тим часом на лікарняні ліжка з гострими респіраторно-вірусними інфекціями потрапили 22 людей. Неповнолітніх до 17 років – 15. Зазначимо, загальна захворюваність на ГРВІ вже протягом декількох тижнів спадає.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій