Різдвяні святкування в Україні потроху минають. Колядники починають готуватися до Старого Нового року та вчити щедрівки. Та чи є кому берегти традиції в Броварах? Містяни пишуть у соцмережах різне: до когось цьогоріч не подзвонив у двері ніхто, а дехто приймав по три колективи за день. Яких колядок нині виконують у Броварах, вирішили продемонструвати декілька ентузіастів. Учора, 8 січня, вони вийшли на майдан Свободи і заспівали найдавніших пісень та «римейків» ХХ ст.

Ініціатором зустрічі став представник греко-католицької громади міста Володимир Придка, який оголосив про зустріч на Фейсбуку. Його підтримали іще семеро охочих поспівати.

Варто зазначити, що захід зовсім не зібрав глядачів: чи то через пізній час, чи то через майже 20-градусний мороз, повз колядників пройшло лише декілька людей.

У репертуарі були найдавніші колядки, серед яких «Нова радість», «Добрий вечір тобі» і декілька маловідомих пісень, зокрема регіональних, як от «В Галицькій землі».

Окрім іншого, колядники заспівали українську повстанську пісню часів боротьби за незалежність після Другої світової війни. Колядка «Сумний святий вечір» була складена на мотив «Нової радості» і описує нелегку долю українців після нової радянської окупації.

Колядники співали майже годину. Аби зігрітися, пили трав’яний чай і танцювали.

Зазначимо, в українській традиції Різдво є одним із найбільших християнських свят, адже знаменує народження Ісуса Христа. У давнішій язичницькій традиції – народження Сонця. Цього дня, 7 січня, від хати до хати співають колядок.

В Україні святкують Різдво за юліанським календарем, тому дата припадає на 7 січня. Водночас католики, протестанти та багато православних світу відзначають народження Ісуса Христа за григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Нещодавно в Україні цей день також зробили вихідним.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій