Контролювати владу тепер зможе кожен небайдужий громадянин

Новини 03 Жов. 2017 р., 11:23 542

Центр Локального Самоврядування  створив  покрокову  інструкцію, яка покликана допомогти  кожному небайдужому  громадянину самотужки контролювати державних і муніципальних посадовців та  вирішувати корупційні проблеми, пов’язані з розкраданнями місцевих бюджетів.

Як зазначають  фахівці Центру Локального Самоврядування,  в  Україні величезна кількість органів влади та місцевого самоврядування, державних установ і підприємств. Лише за 2016 рік понад 22 тисячі державних організацій витратили 336 млрд грн. Жодних антикорупційних органів не вистачить, аби наглядати за правомірністю цих витрат. Тому обов’язок активних громадян – контролювати те, як держава й місцева влада розпоряджаються нашими грішми. Кожен із нас має для цього всі необхідні права, можливості та інструменти. Фахівці Центру розробили  «Алгоритм контролю місцевої влади».  Складається він із 6 простих кроків.

У цьому можуть допомогти дієві інструменти контролю влади, доступні кожному громадянинові. Користуватись ними легко, вони не потребують особливих фахових знань.

 1. Для виявлення порушень у проведенні тендерів:
  • тендерний портал Prozorro;
 2. Для виявлення порушень у використанні бюджетних коштів:
  • портал публічних фінансів E-data;
 3. Для виявлення відповідності фактичного майна чиновника та його родини задекларованому:
 4. Для виявлення відповідності чиновника люстраційним критеріям:

Зможе допомогти і закон про доступ до публічної інформації, який дає право отримати будь-який несекретний документ від державного органу, організації чи установи на електронну скриньку протягом  5 робочих днів.

Якщо ви бачите ознаки правопорушення, слід звернутися до:

 1. Департаменту захисту економіки Національної поліції,
 2. Державної аудиторської служби.
 3. Рахункової палати України (якщо йдеться про кошти державного бюджету),
 4. Національного агентства з питань запобігання корупції ,
 5. Національного антикорупційного бюро України,
 6. прокуратури і суду.  Також фацівці Центру Локального Самоврядування пояснюють, як написати звернення/скаргу про злочин, подати запит на публічну інформацію.

Для створення петицій можна використовувати сайт Президента України; сайт Верховної Ради України; сайти місцевих рад.

Фахівці Центру зазначають, що корупційна система є доволі тривкою, а корупціонери міцно тримаються за грошові потоки. Тому, якщо ви прагнете відновити справедливість, добитися звільнення винуватців, примусити владу до якісної роботи, варто приготуватись до тривалої облоги. А також заручитись підтримкою однодумців і не опускати руки, поки не доведете справу до  кінця.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018