Кожен другий українець відмовляється від лікування: бракує коштів

Новини 31 Бер. 2017 р., 14:14 45

Про це розповіла виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Ольга Стефанишина на презентації результатів досліження, проведеного в рамках проекту USAID «(Без)коштовна медицина», повідомляє Укрінформ.

«Майже 50% людей просто не лікуються. 50% людей кажуть, що просто відкладають лікування на потім. 94% респондентів у наших фокус-групах підтвердили, що головною проблемою в Україні є висока вартість ліків", — зазначила Стефанишина.

За даними дослідження, 70% людей займаються самолікуванням. 43% респондентів заявили, що позичають гроші або продають своє майно, щоб отримати кошти на лікування. 56% з фінансових причин вживали лише половину з тих лікарських засобів, які їм були призначені.

Також 48% пацієнтів стикалися з неякісними чи підробленими ліками,  51,8% при купівлі лікарських засобів користувалися порадами знайомих чи інформацією з Інтернету. Причинами такої ситуації експерти називають дорожнечу медичних послуг, недовіру до лікарів та загальний низький рівень культури лікування українців. Так, майже 40% опитаних скаржились на те, що лікарі не розпитують пацієнта про його стан і не пояснюють, чи пояснюють надто поверхово, які саме ліки вони призначають. Лише в половині випадків медики пропонують хворим вибір між дешевшими та дорожчими ліками. Третина пацієнтів повідомили, що лікарі виписують надто багато ліків. Також однією з причин недовіри пацієнти вважають корупцію в медзакладах.

При цьому аналіз топ-100 найбільш продаваних ліків в аптеках України показав, що пацієнти щорічно витрачають понад 3 млрд грн на препарати, без яких можна було би обійтися.

За словами в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, медичні послуги в Україні повинні бути якісними й доступними для кожного пацієнта. У квітні 2017 року починається впровадження програми реімбурсації (компенсації) вартості ліків в аптеках. На це уряд виділить 500 млн гривень. До кінця року має запрацювати єдина електронна база пацієнтів.

Дослідження проводилось у квітні — вересні 2016 року із застосуванням таких методологічних підходів: кабінетне, якісне (глибинні інтерв’ю з пацієнтами й лікарями, фокус-групи) та кількісне (Омнібус) дослідження. Експертну підтримку в дослідженні надавали Школа охорони здоров’я НаУКМА та Київський міжнародний інститут соціології.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017