Красилівка отримала нову пропозицію щодо об’єднання, а Рудня й Бобрик — «загальмували»

Новини, Новини Броварщини 31 Бер. 2017 р., 15:31 605

Красилівка пережила одну з найбурхливіших за останні роки десятиденок. Майже 600 чоловік, які взяли участь у громадських слуханнях 19 березня, — це своєрідний рекорд активності громади. І, переконаний, не тільки для Красилівки. Яблуку ніде було впасти у шкільному актовому залі. Багато людей залишилися на вулиці.

Фактично то були вже не громадські слухання, а голосування по суті питання — чи підтримує громада входження Красилівки  до Великодимерської добровільної об’єднаної територіальної громади (ВДОТГ).  Нагадаємо, результати дуже промовисті: 118 голосів за входження у ВДОТГ,  419 — проти.

Ультиматум депутатів — сільському голові, ультиматум громади — депутатам

Проходить зовсім мало часу, і на позачергову сесію, котра впродовж  п’яти  днів мала б ухвалити рішення стосовно проведеного голосування на громадських слуханнях,  зібралося майже півтори сотні чоловік. Як пізніше зауважив Андрій Федоренко, помічник народного депутата Павла Різаненка, вперше в районі доводиться бачити таку кількість небайдужих людей, котрі приходять на сесію сільради.

Сама ж сесія, призначена на 24 березня, не відбулася через відсутність кворуму. Із 14 депутатів прибули лише шість. Перед сесію трапилася ще одна подія, на яку, зрозуміло, варто звернути увагу. Сили громадськості протягом 10-15 хвилин  зробили легку попереджувальну акцію — перекривали дорогу Київ — Суми. Таким чином вони привертають увагу до того, що не можна ігнорувати думку громади та демонструють свою рішучість.

8 депутатів сільської ради пішли іншим шляхом. Цього ж таки дня о 12.40 до сільської ради надійшло їхнє звернення на ім’я сільського голови. Фактично цей документ можна розцінювати як ультиматум. У ньому підписанти просять пані голову надати письмову відповідь, чи — далі цитата – «…визнаєте Ви метод голосування, що відбулося 19 березня таким, що пройшло в законний спосіб та відповідає усім вимогам законодавства?  Наголошуємо, що без Вашої відповіді, як посадової особи, ми, депутати Красилівської сільської ради, не бачимо підстави для проведення  сесії з питання порядку денного по відхиленню проекту рішення сільської ради про добровільне об’єднання територіальних громад…» (йдеться саме про участь Красилівки у створенні Великодимерської громади).

Пані Нагібіна цілком слушно — і перед півторастами своїх односельчан у сесійній залі, і на камеру ТСН, котра проводила зйомки красилівських подій того дня — заявила: на таке питання має дати вичерпну відповідь лише суд.

Власне, саме відмова восьми депутатів брати участь у сесії, яка б фактично мала затвердити результати голосування 19 березня, викликала у присутніх тут красилівців велику хвилю обурення.  Емоційні промови тривали майже дві години. Найчастіше було чутно репліки, що такі народні обранці не потрібні красилівській громаді, оскільки вони не відстоюють інтереси самої громади. Голосування ж 19 березня  люди вважають цілком демократичним і таким, що ніяким чином  не порушує норми законодавства.

Зрештою, з-поміж багатьох пропозицій громада в свою чергу теж висунула ультиматум цим депутатам — визначитися зі своєю позицією та прийти на сесію у четвер, 30 березня. Де знову  народні обранці села мають розглянути проект рішення про відхилення участі у Красилівці формуванні ВДОТГ.

В подальших подіях Красилівки з’явилася ще одна сюжетна лінія щодо децентралізації. На адресу сільської ради надійшла письмова пропозиція від Требухова, у якій 17 підписантів, серед яких і місцеві депутати, розглянути пропозицію про створення Требухівської об’єднаної територіальної громади у складі Требухова, Красилівки та Княжич.

Депутати визначилися і прибули на призначену на 30 березня сесію сільської ради практично у повному складі — 13 депутатів з 14. Перед цим сільський голова Раїса Нагібіна підготувала свою відповідь на звернення восьми депутатів, у якому повторила ще раз висловлену раніше тезу: голосування  громадськості 19 березня пройшло у відкритий, прозорий спосіб, і останньої інстанцією у визначенні — згідно із законом вони відбулися чи ні — може бути лише суд.

На сесії були присутні й представники громадськості, правда, вже не в такому кількісному складі як кілька днів назад. Емоцій при обговоренні  вистачало і  цього разу. У результаті за відхилення  проекту рішення щодо участі  Красилівки у створення Великодимерської об’єднаної територіальної громади проголосували 8 депутатів (сім+голос сільського голови), 6 чоловік утрималися. Отже, рішення ухвалено. Сесія фактично підтвердила  думку більшості красилівців, висловлену  під час голосування 19 березня, — Красилівка не бажає входити до складу майбутньої Великодимерської ОТГ. Фактично вирішальним голосом стало рішення сільського голови Раїси Нагібіної.

Громадськість Красилівки у залі кожен оголошений голос «за» зустрічала схвальними оплесками, тим же, хто утримався, дісталося дружнє «ганьба».  Таким був емоційний супровід розгляду цього питання.

Чи залишиться Бобрик без сільського голови? Рудня теж загальмувала

Не залишиться. Слова сільського голови Миколи Литвина після голосування на останній сесії 24 березня, що він востаннє скликає депутатів, перебуваючи на цій посаді, були сказані емоційно. Заяви про складання повноважень Микола Григорович писати не збирається.

Але саме такою емоційною була його реакція на негативний результат  голосування щодо подальшої участі Бобрика у створенні Великодимерської ОТГ.  Причому вже вдруге. Перший раз не вистачило голосів  за проект  схвалення входження Бобрика до Великодимерської громади 17 березня. Вдруге — 24 березня. Цього разу 6 депутатів проголосували за входження до великодимерської громади. Тобто, голосів  для позитивного рішення не вистачило.

Як досить несподівано не вистачило і в Рудні. Чому несподівано? А тому, що і у Бобрику, і у Рудні після проведених громадських слухань сесії рад цих сіл вже ухвалювали позитивне рішення про входження  до Великодимерської  добровільної ОТГ (ВДОТГ).  Обидві ради визначилися із кандидатурами, які вже брали участь у роботі  спільної групи з підготовки утворення  ВДОТГ.

У Рудні на сесію прийшли лише 8 депутатів.  І саме це, скоріш за все, зіграло головну роль в тому, що Рудня загальмувала у плані своєї участі  в об’єднанні  у Великодимерську громаду, бо за це проголосували лише 6 депутатів.

Таким чином, на сьогодні свою згоду на створення Великодимерської ОТГ  знову підтвердили Жердівська та Шевченківська сільська рада.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017