Епідемічна ситуація у Броварах – благополучна. Однак після закінчення канікул діти повернуться до шкіл, тому число хворих зросте. До того ж, за статистикою, щорічно зростання кількості хворих на ГРВІ (у тому числі грип) припадає саме на січень-лютий. Про це у понеділок, 9 січня, під час оперативної наради за участі заступника міського голови розповів Віталій Прокопенко, керівник ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України». Загалом головні лікарі міста вказують на велике число «тяжких» пацієнтів і акцентують на випадках пневмонії.

Керівник управління Держпродспоживслужби у Броварському районі Володимир Ситюк підтвердив, що ситуація із захворюваністю в місті благополучна. Віталій Прокопенко зазначив, що минулого тижня у Броварах були виявлені окремі випадки крапельних інфекцій у дітей. Також встановили один випадок незаразної форми туберкульозу та зафіксували один випадок укусу відомою твариною.

Головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк зазначив, що медзаклад працює в робочому режимі. Хворих не дуже багато, однак існує проблема – багато «тяжких» пацієнтів, особливо дорослих, частина яких була оформлена цими вихідними. Лише 9-го зранку до лікарні шпиталізували трьох хворих із гіпертонічним кризом, бригади працюють із 5-ої години ранку.

Валентин Багнюк

У цілому зараз багато інсультів, інфарктів, а також застуд, вказує головлікар. Окрім того, в першій реанімації лежать шість хворих із гематомами, в тому числі один із черепно-мозковою травмою та ще п’ятеро, яких прооперували за останні три дні. У другій реанімації перебувають пацієнти з інфарктом, а також із тяжкими пневмоніями.

Як розповів головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, серед дітей не виявили випадків пневмонії, однак серед дорослих за тиждень зафіксували 6 таких випадків. Хворі шпиталізовані до лікарні.

Валентин Багнюк зазначив, що перед вихідними із пневмонією у вкрай важкому стані поступила жителька Броварів, яка протягом чотирьох днів лікувалася вдома. Їй довелося робити інтубацію (введення особливої трубки в трахею з метою забезпечення дихання, – Т. Б.). Лікар вказує, що смертність у подібних випадках дуже висока.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій