«Листи щастя»: в Україні активізувалися поштові аферисти

Новини 30 Кві. 2017 р., 15:21 61

«Лохотрон» з 90-х повертається: пенсіонери почали все частіше отримувати так звані «листи щастя». У них повідомляється про великий грошовий виграш, отримати який можна лише за умови придбання товарів з каталогу, який додається до листа, застерігає ТСН.

Ця схема не нова, вона була популярною ще в 1990-ті роки. Потенційну жертву шахрайства переконують у виграші, який можна отримати після владнання нібито дрібних формальностей. Але за рахунок таких обіцянок у довірливих громадян витягують якомога більше грошей.

Старенькі, ошелешені перспективою раптового збагачення, купують за нібито «акційною» ціною товари з каталогу — переважно такі, які їм і без того могли бути потрібними. Із кожним наступним листом виграш нібито наближається, але насправді лише з’являються чергові пропозиції. Так люди можуть сплатити зловмисникам і кілька тисяч гривень.

Фахівці стверджують: на «листах щастя» зазвичай багато різноманітних печаток — люди літнього віку звикли їм довіряти. Психологи пояснюють, що люди потрапляють на гачок, подібний до азартних ігор — залежність від емоцій близькості до виграшу. Саме на це і розраховують шахраї, а ще — на слабке здоров’я стареньких. Якщо від переживань і зростання тиску обдурена людина помре — для аферистів це лише мінус одна можлива проблема в суді.

Треба зазначити, і в суді довести провину шахраїв буде непросто, адже на своїх рекламних буклетах вони дуже дрібним шрифтом попереджають: мовляв, акція є тільки маркетинговим дослідженням і не зобов’язує до вручення якихось призів. Завдяки цьому ділки нерідко уникають відповідальності за свої діяння. Тому психологи та правоохоронці радять застерегти своїх стареньких родичів і знайомих, щоби убезпечити їх від участі в сумнівних акціях.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017