Цієї неділі в Броварах відзначили свято Масниці. Під керівництвом відділу культури біля «Прометею» провели традиційні для нашого міста заходи. Зі сцени лунали виступи народних колективів, а в бік центру влаштували продуктовий ярмарок. Усіх охочих безкоштовно почастували гречаною кашею, млинцями, чаєм і цукерками.

Перед міським культурним центром «Прометей» святкування розпочались майже об 11:00. Організатори встановили сцену, на якій протягом двох годин виступали місцеві народні колективи.

На площі зібралось декілька сотень людей. Хтось просто слухав пісень, хтось знімав виступи на відео та фото, діти гралися попід сценою, інші з нетерпінням очікували на частування.

Не завадив святкуванню невеликий дощ, який почався під час виступів

Людей пригощали гречаною кашею, млинцями та цукерками з чаєм. За безкоштовними ласощами вибудувалась черга, а за цукерки навіть виникла невелика штовханина.

Не оминули гуляння й виступи спортсменів, під час яких довкола також розкидали цукерки. Не спіймане в польоті швидко підбирали діти.

Кульмінацією святкувань стали змагання. Парубки мали залізти на дерев’яний стовп і зірвати звідти один із чоботів. У ньому – записка із виграшем. Комусь дісталася куртка, хтось отримав мультиварку, дехто – термокружку чи фен. А головним призом став телевізор.

До участі допускали і дітей. Цей 11-річний хлопчик також упорався із завданням

 

Тим часом від «Прометея» до майдану Свободи по бульвару Незалежності із самого ранку діяв продуктовий ярмарок. Тут продавали різноманітні наїдки: м’ясо, м’ясні вироби, мед, крупи, медовуху та, навіть, чаї і каву.

Із останнім днем Масляної (Масниці, Колодія, Сиропуста) в християн східного обряду закінчуються гуляння і починається Великий піст. Деякі сучасні традиції святкувань сягають іще дохристиянських часів. Схожим чином святкують і в «західних» християн, у яких перед Великим постом тиждень відбувається карнавал.

Фото – Микола Кожемяко

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій