Міносвіти перевірить кількість комп’ютерів у школах та їхній робочий стан

Новини 03 Лип. 2017 р., 15:08 52

У системі середньої освіти перебуває на обліку значна кількість комп’ютерів, але немає повного розуміння, в якому вони стані та яка кількість із них справді функціонує. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з керівником по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна» Наталією Дорош, повідомляє Урядовий портал.

«Ми не можемо почати процес зі створення інформаційного освітнього простору без чіткого розуміння, якими інструментами ми володіємо та скільки дітей у школі реально мають доступ до комп’ютерів. Таким чином, нам потрібно провести аудит обладнання і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію», — зауважила Гриневич.

У свою чергу, Наталія Дорош наголосила, що компанія «Microsoft Україна» зацікавлена допомогти освітянам у цій справі. «Реалізувати розумну комп’ютеризацію без чіткого усвідомлення того, що ви маєте, просто неможливо. Окрім цього, я знаю, що у вас є плани щодо поширення доступу до швидкісного інтернету в школах. Тож, думаю, такий аудит допоможе зрозуміти, де в школах реально є комп’ютери, підключені до інтернету, та як це працює», — підкреслила керівник по роботі із закладами освіти «Microsoft Україна».

Також Наталія Дорош зазначила, що компанія «Microsoft Україна» у межах реформи середньої освіти готова повністю переобладнати один клас у пілотній початковій школі за принципом «1 учень — 1 комп’ютер». Йдеться про повне переобладнання класу — встановлення інтерактивної дошки, учительського та учнівських комп’ютерів, підведення Інтернету та встановлення освітніх програм на пристрої.

Міністр підтримала таку ініціативу, а також зазначила, що для цього проекту потрібно провести окремий конкурс для шкіл. «У принципі, я згодна з вашим розумінням того, як має відбиратися проект. Додам також, що це має бути заклад, на базі якого потім учитель зможе ділитися знаннями з іншими педагогами, як продуктивно використовувати обладнання для навчання. Це має бути також інвестиція в подальшу трансформацію системи освіти загалом», — сказала Гриневич.

Нагадаємо, 2016 року Уряд КНР надав технічну допомогу уряду України у вигляді передачі 23 500 комп’ютерів для загальноосвітніх шкіл. Компанія «Microsoft Україна» тоді надала МОН 90% знижку на встановлення на це обладнання ліцензійного програмного забезпечення — операційної системи, офісних та антивірусних програм тощо.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017