Міносвіти запровадить зовнішнє незалежне оцінювання у молодшій та середній школах

Новини 26 Бер. 2017 р., 14:42 199

Перехід учнів до старшої школи здійснюватиметься на підставі результатів незалежного оцінювання. У початковій та середній школі Міністерство освіти буде запроваджувати незалежне тестування, повідомляє ТСН.

Згідно з проектом закону «Про освіту» передбачено перехід на 12-річну школу. Останні три роки навчання мають стати профільними. Доступ до старшої школи відбуватиметься на підставі результатів незалежного оцінювання, а для вступу до престижних шкіл проводитимуть конкурс.

«Таким чином, іспит після 9 класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об’єктивності проведення і визначення результатів», — зазначає екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун.

Водночас, у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, з метою зробити моніторинг максимально ефективним, дослідження проводитимуть не на всій сукупності школярів, а лише на певній виборці. До моніторингу залучать 6 000 четверокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього буде достатньо, щоби встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування математичних та читацьких компетенцій випускників. Це будуть дуже хороші дані для подальшого аналізу з боку Міносвіти, Національної академії педагогічних наук України та інших структур, підкреслив Вадим Карандій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що програми ЗНО для дітей з особливими потребами стануть доступнішими. Зміни будуть внесені до програм ЗНО з математики, української мови та літератури та історії України. Також з наступного навчального року почнуть діяти адаптовані програми, згідно з якими діти з вадами зору зможуть складати ЗНО за допомогою шрифту Брайля.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017