Мінсоцполітики обіцяє зростання пенсій після реформи

Новини 22 Тра. 2017 р., 16:43 31

Пенсійна реформа гарантує збільшення пенсій щороку в автоматичному режимі. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, повідомляє ТСН.

«У разі ухвалення Парламентом проекту пенсійної реформи вже з жовтня місяця відбудеться осучаснення пенсій, тобто збільшення їхнього розміру відповідно до існуючих економічних показників. У подальшому буде запущений механізм постійної індексації пенсій», — заявив Шамбір.

Також заступник міністра зазначив, що цей крок дозволить перевести процес підвищення пенсій в автоматичний режим, а це унеможливить повторення ситуації, за якої ті, хто вийшов на пенсію пізніше, матимуть кращі умови ніж ті, хто став пенсіонером раніше.

Раніше законодавством був передбачений механізм індексації пенсій, але за умови наявності коштів, що дозволяло цього не робити. Відтепер, за словами чиновника, пенсії зростатимуть постійно, і не менше ніж на суму 50 відсотків середньої зарплати та 50 відсотків від показника інфляції. Микола Шамбір наголосив, що сума складатиме не менше цього показника, а за наявності додаткових коштів стане ще більшою.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну 17 травня було схвалено законопроект про реформу пенсійної системи. Реформа передбачає скасування з 1 січня 2018 року призначення пенсій на особливих умовах, в тому числі за вислугою років для всіх держслужбовців, окрім військових і окремих списків людей, які працюють на важких і шкідливих роботах.

У рамках пенсійної реформи український уряд планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови бездефіцитної пенсійної системи, зазначається в повідомленні.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017