Міська медична реформа: пацієнтам Броварської лікарні пропонують добу лікуватись «безоплатно»

Новини 15 Бер. 2017 р., 11:53 424

14 березня бюджетна комісія міськради розглянула низку питань, зокрема, присутні розглянули пропозиції до рішення Броварської міської ради про внесення змін до рішення ради від 22.12.2016 року «Про бюджет міста» з додатками.

Серед іншого увагу депутатів привернули видатки з загального фонду по пункту 1.3.6.1, яким передбачається фінансування БЦРЛ в сумі 17 мільйонів гривень. Присутні депутати попросили роз’яснити природу появи цих видатків і на що будуть спрямовані такі значні кошти.

Виявилося, що 3 млн грн з цієї суми планується спрямувати на мінімізацію різниці в заробітній плати між лікарями, молодшим медичним персоналом та обслуговуючим персоналом. Оскільки після збільшення розміру мінімальної заробітної плати лікарі фактично заробляють на рівні (а то й менше) медичних сестер та санітарок. Тому аби «простимулювати» лікарів потрібне додаткове фінансування з міського бюджету. Хоча, як зазначила Наталія Постернак, навіть за рахунок такої дотації заробітна плата лікаря суттєво не збільшиться.

Інші 14 мільйонів гривень планується передати БЦРЛ на безкоштовне перебування пацієнта за 1-шу добу на стаціонарному лікуванні. Щодо цього пункту у депутатів виникло безліч питань, оскільки жодних документів з розрахунками на ці суми представлено не було. Все, що змогла повідомити пані Постернак, то це розміри видатків і що з цією ініціативою вийшов міський голова.

Крім того, подібні витрати на користь БЦРЛ передбачаються і з районного бюджету в розмірі 11 млн гривень.

Оскільки питання розрахунку та механізму контролю залишились відкритими, а обсяги фінансування – достатньо великими, депутати прийняли рішення виокремити даний підпункт і запросити головного лікаря Валентина Багнюка для роз’яснень та попросили надати документацію з розрахунками.

Як стало відомо «Трибуні-Бровари», продовження засідання бюджетної комісії за участі очільника БЦРЛ відбудеться у п’ятницю о 10:00 в малій залі виконкому.

Планується, що на цьому засіданні розглянуть й інші «додаткові» питання, які були надані членам комісії за 5 хвилин до засідання.

Нагадаємо, що згідно Постанови КМУ від 11.07.202 року №955  Про затвердження Програми подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, державою гарантуються наступні види безоплатної медичної допомоги (п.2 Програми):

Державними та комунальними закладами охорони здоров'я надається безоплатна медична допомога таких видів:

— швидка та невідкладна — на догоспітальному етапі станціями (відділеннями) швидкої медичної допомоги, пунктами невідкладної медичної допомоги у стані, що загрожує життю людини;

— амбулаторно-поліклінічна;

— стаціонарна – у разі гострого захворювання та в невідкладних випадках, коли потрібне інтенсивне лікування, цілодобовий медичний нагляд та госпіталізація, в тому числі за епідемічними показаннями, дітям, вагітним та породіллям, хворим за направленнями медико-соціальних експертних комісій, лікарсько-консультативних комісій;

— невідкладна стоматологічна допомога (у повному обсязі – дітям, інвалідам, пенсіонерам, студентам, вагітним, жінкам, які мають дітей до 3 років);

— долікарська медична допомога сільським жителям;

— санаторно-курортна допомога інвалідам і хворим у спеціалізованих та дитячих санаторіях;

— утримання дітей у будинках дитини;

— медико-соціальна експертиза втрати працездатності.

Безоплатна медична допомога перелічених видів надається дозволеними до застосування в Україні методами діагностики та лікування (відповідні протоколи, стандарти), включаючи лікарські засоби, кров та її компоненти і препарати, апаратуру, лабораторні та інші дослідження з використанням наявної матеріально-технічної бази. 

Держава гарантує подання медичної  допомоги, передбаченої державними цільовими програмами. 

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017