На Київщині викрито банду СМС-шахраїв

Новини 07 Лип. 2017 р., 12:01 63

Днями співробітники Національної поліції провели одночасно чотири санкціоновані обшуки на території Київської області. Вже встановлено більше 50 громадян, які були ошукані злочинною групою СМС-шахраїв. Своїми діями зловмисники завдали збитків громадянам на 150 тисяч гривень, остаточна сума є набагато більшою та на даний час встановлюється, повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Протягом півроку оперативники Київського управління кіберполіції спільно з працівниками відділу карного розшуку Білоцерківського відділу поліції документували протиправну діяльність групи осіб, які налагодили шахрайські схеми та ошукували громадян.

Злочинці використовували дві схеми незаконного збагачення за допомогою СМС-розсилок. Повідомлення надсилалися через організовану злочинною групою мережу «фішингових сайтів», посилання на які надходили громадянам.

У першому випадку зловмисники повідомляли потерпілих про виграш автомобіля та шахрайським шляхом виманювали в них грошові кошти. Після отримання коштів на банківську картку шахраї зникали. У другому випадку злочинці представлялися співробітниками банку та повідомляли громадянам про несанкціоновані дії з банківською карткою. Для припинення таких дій зловмисники просили повідомити CVV-код картки. Після отримання коду знімали з банківського рахунку всі збереження.

За фактами розпочато кримінальне провадження за ст. 190 ч. 3 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Оперативники кіберполіції задокументували злочинну діяльність шахраїв та встановили їхню причетність до вчинення щонайменше 65 епізодів злочинної діяльності. Крім того, правоохоронці встановили, що члени злочинної групи причетні до спільної діяльності з ув’язненими, які перебувають у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території в Донецькій області.

За наявною інформацією, до складу злочинної групи входило близько 10 осіб. Наразі вирішується питання щодо затримання чотирьох учасників групи у порядку статті 208 КПК України. Тривають заходи, направлені на встановлення місць перебування інших учасників групи та їх затримання.

Фото — сайт Національної поліції України.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017