У броварській лікарні «завал» із роботою рентгенографії. Медики не справляються із потоком охочих «просвітити» легені. Особливо важко у вихідні дні. Лише за неділю-понеділок до рентген-кабінетів медзакладу прийшли 70 людей, з яких лише 5 точно потребували такого обстеження, – про це під час оперативної наради за участі міського голови у вівторок розповів Валентин Багнюк, очільник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні.

Валентин Багнюк зазначив, що рентгенографію призначають лише при пневмоніях. Щоправда деяким із пацієнтів, які не мають такого діагнозу, все ж потрібне обстеження. Однак більшості – ні. Тим паче рентгенографія не потрібна через декілька годин після того, як людина захворіла. Це – лише зайве опромінення організму. Однак такі пацієнти все рівно йдуть “світити” легені.

Через потік таких  хворих лікарі мають надзвичайне навантаження, вказує керівник медзакладу. Особливо це відчувається у вихідні дні, коли пацієнт із направленням на рентген після обстеження не має де описати знімок. Тому недужі йдуть просто на приймальне відділення або в пульмонологію, де лікарі і без того перевантажені. Це – по 30-40 людей на день.

Валентин Багнюк зазначає, що на лікарів, які змушені описувати знімки, уже припадає по 90 пацієнтів. До того ж, пульмонологічне відділення одне з найперевантаженіших нині хворими. Стаціонарних недужих «селять» до гастроентерології, в якій для легеневих хворих відвели вже дві палати. Погіршує ситуацію і завантаженість інших відділень, перш за все ЛОР і інфекційних.

Як розповів під час наради очільник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов, лише за попередній тиждень у місті пневмоніями захворіли 5 дорослих і 13 дітей. Лікарі вказують на цей показник як на дуже високий. Нагадаємо, протягом першої половини грудня медики двічі підряд за 7-денний період реєстрували високу захворюваність пневмоніями: по 21 і 22 випадки.

Поділитись

Про Автора

Дмитро Карпій