Набуває чинності закон про скасування печаток

Новини 19 Чер. 2017 р., 15:21 101

У березні цього року Верховною Радою України був підтриманий законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцям». Тоді за документ проголосували 226 депутатів, після чого він був підписаний Президентом України. Закон набуває чинності 19 липня, повідомляють Подробности.

Даним законом виключено згадування про обов’язкове використання печаток у низці законодавчих актів. Документи вважатимуться достовірними за умови підпису на них уповноваженої на це особи. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

Окрім цього, запроваджується штраф від 850 до 1700 гривень за вимогу посадовими особами документа з відбитком печатки або нотаріальним засвідченням достовірності (звичайно, у випадку, коли це не передбачено чинним законодавством).

Автори законодавчої ініціативи у пояснювальній записці до законопроекту зазначають, що три роки тому було запроваджено перехід від обов’язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що викликало чималу плутанину. Не в усіх законодавчих актах замінили норму про обов’язкове використання печаток, а іноді прописували обов’язкове використання печатки за її наявності у суб’єкта господарювання, а не у випадку ухвалення підприємством відповідного рішення. Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли ні, і це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.

До того ж, за словами авторів законопроекту, скасування обов’язкового використання печаток в бізнесі має допомогти Україні піднятися в рейтингу Всесвітнього банку Doing Business на два пункти. Зазначимо, проект Doing Business («Ведення бізнесу») дозволяє об’єктивно оцінювати законодавство, пов’язане з регулюванням бізнесу в 190 країнах.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017