Нагорода за героїзм: у Броварах АТОвцю замість землі виділили «непотрібний шмат каналізації»

Новини 09 Бер. 2017 р., 12:16 433

Згідно з українським законодавством, усі учасники АТО мають право на безкоштовне отримання земельної ділянки. Однак у наших реаліях чиновники хороші землі виставляють для подальшого продажу, а людям пропонують болото, повідомив телеканал ZIK.

Учасник АТО Леонід Довженко воював під Дебальцевим. Згодом, за особливі заслуги перед державою йому було надано 10 соток землі у Броварах. Два роки тому Леонід подав необхідні документи на отримання цієї ділянки та знову поїхав до зони проведення АТО.

За словами чоловіка, 3,5 сотки було виділено в болоті, точніше в каналізації. Цю землю не можна ні продати, ні побудувати там будинок. На карті ця ділянка так і позначена — каналізаційний відстійник. Їх там аж два, адже поблизу розташований гуртожиток.

У Леоніда є дружина та дитина, якій п’ять років. Уся родина мешкає разом з батьками в однокімнатній квартирі. За словами військового, він усе життя мріяв про власний будинок, натомість же отримав нікому не потрібний шматок каналізації. Мріяв про особистий ставок — отримав величезний смердючий став з дренажною системою, куди все стікає. Продати ділянку неможливо: коли приїжджають потенційні покупці, то відразу лякаються, каже Леонід.

Юрист Кирило Левтеров, який вже декілька років працює з питаннями виділення землі учасникам АТО, запевняє: військових дурять, оскільки вони не розуміються у кадастрових питаннях.

Необхідно зібрати інформацію про вільні ділянки, адже нерідко нас запевняють, що таких немає. Насправді земля є, її дуже багато, однак вона не для всіх. Чиновники вважають, що безкоштовна роздача землі — це неправильно, тож намагаються будь-яким чином її монетизувати, тобто отримати за неї певний зиск та використати гроші на свої потреби, додає юрист.

Для отримання нормальної, обіцяної законом ділянки, а не помийника, Леонідові потрібно пройти декілька кіл «кадастрового пекла» та побувати на прийомі у кількох десятках кабінетів. Треба зазначити, міський голова Броварів пообіцяв, що болото засиплють, а нові комунікації до ділянки АТОвця проведуть уже до кінця липня цього року. Однак чоловік не вірить словам посадовця. Адже обіцяти легко, а щось зробити, тим паче, знайти на це кошти, ніхто не може й не хоче, впевнений Леонід Довженко.

Фото — скріншоти з програми «Стежками війни» ТК ZIK.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017