Нарада освітян: харчування учнів, анкетування батьків та плани на майбутнє

Новини 25 Січ. 2017 р., 20:07 255

25 січня в актовій залі Управління освіти і науки Броварської міської ради відбулася нарада з керівниками навчальних закладів міста.

На засіданні було порушено ряд питань, що стосуються розвитку профільної галузі у зв’язку з початком нового фінансового року: організація харчування, проведення ремонтних робіт і закупівель для закладів освіти, плани роботи на друге півріччя.

Крім того, управління обговорило з керівниками навчальних закладів і ті заходи, що вже відбулись у місті по пріоритетних напрямках розвитку освітньої системи Київщини. Серед них: інформаційно-методичний семінар спільно з видавництвом «Ранок» на базі ЗОШ №7 (в рамках складової «Вмотивований вчитель»).

Великий спектр заходів реалізовано в напрямку «Педагогіка партнерства». Зокрема, мова йшла про анкетування батьків (початкова школа) у навчальних закладах міста щодо стану інформованості та рівня задоволеності реалізації реформ в освітній системі міста. Оброблені результати даного опитування лягли в основу бюджетного запиту Управління освіти і науки, де виділення коштів на додаткову закупівлю комп’ютерного обладнання було обумовлене саме бажанням батьків покращення якості освіти.

Нагадаємо, що на забезпечення комп’ютерами навчальних кабінетів з міського бюджету в 2017 році виділено 2 080 000 грн. (160 комп’ютерів), і в рамках програми «Загальна середня освіта», тому кожна броварська школа цього року отримає комплект комп’ютерів.

В рамках партнерства з управлінням освіти була відзначена діяльність Громадської ради при Управлінні освіти і науки Броварської міської ради. Проте, варто зауважити, що «скупість» інформації про діяльність даного органу зумовлене «одностороннім партнерством» , оскільки останні три засідання батьківської спільноти представники управління проігнорували. Тому обмін інформацією між радою та управлінням, нажаль, відбувається переважно в режимі листування.

Громадська рада при управлінні освіти

Серед здобутків на ниві патріотичного виховання Управління освіти відмічає ініціювання та розробку Міської програми «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді на 2017—2021 роки», затверджене сесією міської ради 22.12.2016 року. Не буде зайвим згадати, що над створенням програми працювали не лише представники профільного управління, а й інших відділів та управлінь та громадських організацій.

За інформацією освітян стосовно організації харчування, вона проводиться в 19 освітніх закладах міста (в тому числі центр розвитку дитини НВО). Відсоток батьківської плати від вартості харчування на день становить 60%, а в санаторній групі – 40%. Харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій у загальноосвітніх навчальних закладах відбувається безкоштовно. Середня вартість харчування у ДНЗ – 26,94 грн (частка батьківської оплати – 16,16 грн), кількість дітей, що харчуються – 5278 особи. Середня вартість харчування в ЗНЗ – 17,80 грн., з 12161 учнів послугою користується 6100 дітей.

На покращення матеріально-технічного стану харчоблоків шкіл та садочків використано 968200 грн (придбання обладнання та посуду), вартість ремонтних робіт за рахунок платників податків склала 263200 грн.

Стосовно проведення ремонтних робіт навчальних закладів міста заступник начальника управління Тамара Стельмах наголосила на важливості визначення пріоритетів.

Зважаючи на події останніх років, в Україні постало питання цивільної оборони. Станом на сьогодні власні бомбосховища мають лише два навчальні заклади міста: ЗОШ №2 та ДНЗ «Ялинка». Тому планується проведення спільної наради з представниками відділу надзвичайних ситуацій щодо координації дій при виникненні позаштатних ситуацій. Зрештою, за період від початку військових дій на території України управління, що опікуються безпекою громадян та дітей, мало б вже перейти від нарад до реальних кроків.

Маємо надію, що цього року питання розробки та реалізації механізмів евакуації зрушить з мертвої точки.

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018