Немає грошей платити за кредитом: як не потрапити у боргову кабалу

Новини 27 Лип. 2017 р., 16:46 38

Брати кредити в наш час стало нормальною практикою. Зазвичай ми сумлінно плануємо графік платежів та відповідально сплачуємо кредит із зарплат, премій або заощаджень. Але іноді хвороба, криза або якісь інші неприємності унеможливлюють своєчасне погашення кредиту, зазначає Checkpoint

Якщо ситуацію вчасно не взяти під контроль, є ризик потрапити до кредитної пастки: борги за кредитом, відсотки та штрафи ростуть надто швидко, і ви не встигаєте їх сплачувати. Як же зберегти майно та нерви, якщо немає грошей для сплати кредиту та пережити фінансові труднощі? Тут все залежить від ситуації, і дуже багато залежить від того, наскільки ефективний діалог ви побудуєте з кредитодавцем.

Тимчасова відсутність грошей 

Тут мит говоримо про незначний термін — від кількох тижнів до двох-трьох місяців. Дехто помилково вважає, що тимчасова нестача фінансів — це питання часу і згодом усе минеться. Але це не завжди так.

Якщо ви знаєте, що затримка у виплаті виникла через те, що ви, наприклад, потрапили до лікарні, не розрахували своїх витрат або маєте якийсь зайвий матеріальний клопіт, зверніться одразу до банку із заявою про свою неплатоспроможність. Краще повідомити банк ультимативно, оскільки звичайно фінансові установи не поспішають іти клієнтам назустріч. Ви повинні аргументувати свою вимогу доказами (чеки, довідки про хворобу, накази про скорочення тощо).

Якщо ви просто забули про черговий платіж, внесіть мінімальну суму коштів включно зі штрафом за першої нагоди. При цьому якщо не сплатити щомісячний платіж відразу, він нівелюється, а пеня нараховується. Саме тому наступного разу ви маєте платити більше, ніж це було спершу передбачено графіком.

Грошей не буде тривалий час

Знову звертайтеся до банку, але тепер уже з вимогою переглянути не графік платежів, а умови договору. Знову зберіть докази — наказ про звільнення чи свідоцтво про смерть родича. Менеджери банку теж люди, але передусім вони працівники. Ваше завдання — надати докази і зорієнтувати банк, коли ви зможете відновити виплати за кредитом.

Банку важливо знати про джерело ваших виплат у майбутньому, коли ви зможете відновити платежі. Взяти кредит для погашення іншого і повідомити про це фінустанові — не краща ідея. Вам швидше відмовлять. Якщо ви бачите, що ваші вимоги вислуховують, поцікавтеся, чи можливо «заморозити» платіж на кілька місяців або реструктуризувати його. Але пам’ятайте, що нерідко банк пропонує реструктуризацію кредиту, розраховану на те, щоб втягнути вас у ще більшу кабалу. Тому довірте вивчення умов реструктуризації юристу, особливо в частині нарахування відсотків.

Кредитна кабала

Тут важливо не зволікати, а усвідомити, що ви потрапили до боргової кабали за кредитами, і це факт. Ситуація, коли майно продають на аукціонах — кепська. Швидше за все, якщо ви потрапили до боргової кабали, ваше заставне майно під загрозою продажу. Будинки, авто або навіть бізнес можуть забрати як заставу.

Тож не чекайте, доки вашу нерухомість чи автомобіль пустять «з молотка» — розпродайте все самі. Так ви отримаєте більшу суму, ніж ту, що зазвичай отримують банки після аукціону. Але в цьому випадку завчасно попередьте фінустанову про намір продажу. Пам’ятайте: банк має на меті отримати від вас гроші, тобто для нього важливо, щоби ви змогли їх повернути, а як це зробити з найбільшою вигодою — це вже ваша справа.

Чого не можна робити:

— Чекати і думати, що все минеться. Не зволікайте, не чекайте, поки банк розпочне «полювання» на вас та викличе колекторів. Якщо ви затримуєте виплати за кредитом, а вас ніхто не шукає, не думайте, що про вас забули. Борг не розчиниться в повітрі. Якщо ви попередите банк про свої фінансові труднощі завчасно, якщо надсилатимете листи і писатимете заяви, докладаючи докази, вас почують.

— Переховуватися. Якщо ви не відповідаєте на дзвінки, ігноруєте повідомлення, проблема не вирішиться. За прострочення платежу банк нараховує відсотки та штрафи. Кредит може збільшитися настільки, що виплачувати його доведеться десятиліттями.

— Брати нові кредити. Навіть якщо скрутно і тяжко жити, не варто брати нові кредити для красивого та безбідного життя. Швидкі кредити готівкою — це поквапливе та помилкове рішення. Адже борги зростають, а з ними зростає і вірогідність потрапити до кабали.

— Уникати суду. Якщо дійде до цього, судового засідання теж не потрібно уникати. На вашому боці буде закон, якщо банк ігнорував ваші повідомлення про неплатоспроможність. Вас не позбавлять майна і не продадуть його на аукціоні втричі дешевше, якщо ви вчасно усвідомите положення речей, а ще краще — звернетеся до юриста по допомогу.

— Діяти навмання. Послідовність і виваженість у рішеннях — запорука швидкого вирішення проблеми з найменшими втратами. Адже долати негаразди, маючи поряд надійного порадника, набагато легше, ніж самому. Кваліфікований юрист підкаже, як можна скасувати судовий наказ щодо стягнення заборгованості.

— Впадати у відчай. Не панікуйте та не опускайте руки. Немає жодного приводу нервувати. Бережіть нерви та сили.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017