«Норма» по знищенню дерев виконана. І це лише початок…

Новини 16 Лют. 2017 р., 21:52 216

16 лютого о 17.00 на території, яка знаходиться у суборенді забудовника ТОВ «Альянс-Новобуд» (біля перетину вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола), як і було домовлено раніше, відбувся контрольний обхід з перевіркою на предмет, чи не порушені норми згідно рішення виконкому міської ради на зрізання дерев лісосмуги. Нагадаємо, що таких має бути загалом 127, з них 62 — листових і 65 хвойних.

Відкритість процесу дозволяє бажати кращого: представник забудовника, начальник юридичного відділу Петро Бондаренко заявив, що на територію увійде загалом 5 чоловік: слідчий, заявник, два свідки та представник забудовника. Решту активістів приватна охорона «Ново Президіум» не пускала на територію, де залишилися пеньки від дерев. Не пустили на територію і ЗМІ, щоб вони могли висвітлити цю процедуру, що лише посилило напругу.

Поліція та представники забудовника запевняли, що знайшли для перевірки двох понятих — випадкових водіїв, зупинених на дорозі, хоча у активістів виникли сумніви щодо випадковості підбору свідків.

Заявником перерахунку пеньків виступив депутат Броварської міської ради Олег Шевчук.

Після обстеження території та довгої наради поліцейських з депутатом та понятими (підійти до них заважала охорона) було оголошено вердикт: зрізано 63 хвойних дерева на ділянці з 65-и, тобто формально комунальна служба «Бровари-Благоустрій» (вона розчищала для забудовника територію) вклалася в «норму». Залишилося зрізати 62 дерева листових і … 2 сосни, хоча візуально їх у кілька разів більше. Зазначимо, що територія була на момент підрахунку не розчищена, лежали великі купи гілля, під якими теж могли бути невраховані пеньки.

Тож тепер, якщо на ділянці буде зрізано більше соснових, це дасть підстави говорити про порушення норм, визначених рішенням виконкому.

Місто має знати своїх героїв

Коротко нагадаємо тих, хто взяв участь у процесі, який призвів до вирубки дерев.

У 2007 році був складений акт обстеження земельної ділянки, рекомендованої для будівництва багатоквартирної житлової забудови по вулиці Чорновола приватному підприємству «Делавер», але там вказано, що основна характеристика земельної ділянки — рілля та дерево-чагарникова рослинність.

[Not a valid template]

У травні 2016 року дерева, які ростуть уздовж вулиці Василя Симоненка до перехрестя з вулицею Чорновола (IV житловий район, поблизу ЖК «Лісовий квартал» і які хотіли зрізати, оскільки там планується забудова, обстежувалися Комісією з питань обстеження зелених насаджень. Повний склад комісії знаходяться тут.

[Not a valid template]

9 серпня 2016 виконком ухвалив рішення про зрізання 127 дерев. Зі складом виконкому можна ознайомитися тут.

Грудень 2016 р. ініціатива щодо створення експертних груп для вивчення ситуації була «зарубана» більшістю складу організаційного комітету (зокрема, секретарем міської ради, депутатами про-мерської більшості та членами громадських організацій, які симпатизують забудовнику, повний склад оргкомітету тут).

Під час 19 позачергової сесії депутати міської ради провалили проект рішення «Про скасування Рішення виконавчого комітету від 09.08.2016 р. №476 «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень». Хто провалив проект, можна ознайомитися тут.

24 грудня у Броварському МКЦ «Прометей» відбулися громадські слухання щодо ситуації на вулиціСимоненка-Чорновола. Хто голосував за знищення дерев на вулиці Симоненка, можна ознайомитися тут.

16 лютого підготовчі роботи виконує КП «Бровари-Благоустрій»…

[Not a valid template]

 

 

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018