Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ презентувало та затвердило нові державні будівельні норми, які розробили для створення безбар’єрного простору для всіх категорій людей з інвалідністю та маломобільних груп, – повідомляє Урядовий портал.

3 грудня  поточного року  на Всеукраїнській нараді зі створення безперешкодного середовища Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко підкреслив важливість розробки та впровадження нових державних будівельних норм: “Ці державні будівельні норми, на відміну від попередніх, стають обов’язковими. Всі інші ДБН, які сьогодні розробляються і приймаються, також враховують потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Нові окремі ДБН мають зробити прорив у галузі, щоб всі нові об’єкти будувалися доступними”.

У ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади, як це потрібно робити. Зокрема, у документі йдеться про облаштування:

  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, інших візуальних елементів і аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Нові ДБН вже затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №327 від 30 листопада 2018 року. Найближчим часом їх опублікують у офіційному віснику Міністерства і через 3 місяці  нові ДБН наберуть чинності. Це означає, що  вони запрацюють уже навесні наступного року.

Поділитись

Про Автора