Нові правила реєстрації автомобілів: що треба знати

Новини 03 Кві. 2017 р., 16:16 159

 Якщо ви вирішили придбати автомобіль, приготуйтеся до того, що його реєстрація відбуватиметься за новими правилами. Тепер для цього потрібно менше часу, грошей, а також буде менше паперової тяганини, наголошує Autonews.

Оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу робиться в сервісних центрах МВС. Після пред’явлення укладеного договору та всіх необхідних документів потрібно заповнити бланк заяви, після чого сплатити послуги реєстрації. Також певні кошти знадобляться, щоби сплатити виготовлення нових номерів та дослідження-експертизу номерних знаків, щоби з’ясувати, чи немає машини в угоні.

При цьому автовласнику не потрібно сплачувати довідку-рахунок, яка  раніше включала в себе податок на вартість у розмірі 1%. Крім того, скасовані збір до пенсійного фонду та податок на доходи фізичних осіб. Запроваджено ще одну новацію, яка стосується місця реєстрації. Тепер оформлювати документи на куплений транспортний засіб можна в будь-якому регіоні країни, незалежно від місця проживання та реєстрації покупця. Також варто пам’ятати, що нові правила реєстрації дозволяють відмовитися від заміни номерного знаку. Для цього в заяві на перереєстрацію потрібно указати про своє бажання залишити старий номер.

Як для купівлі легкових авто, так і для мотоциклів, перелік необхідних документів є приблизно однаковим. Отже, будуть потрібні:

— паспорти попереднього автовласника та покупця;
— ідентифікаційний номер;
— техпаспорт на транспортний засіб;
— три примірники договору купівлі-продажу;
— бланк-заява про постановку на облік.

За наявності на руках усіх потрібних документів, реєстрація транспортного засобу займе близько двох годин. Після всіх необхідних процедур у покупця мають бути нові номери, техпаспорт і акт експертизи на відповідність номерів. Сума, в яку обійдеться оформлення авто, яке було в користуванні, складе не більше тисячі гривень.

Після всіх етапів реєстрації не забудьте отримати у продавця ключі від автомобіля. Все, тепер ви — повноправний власник оформленого транспортного засобу, тож можете сміливо вирушати в дорогу.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017