Новий український календар: кількість святкових вихідних можуть скоротити

Новини 22 Кві. 2017 р., 11:18 153

На думку експертів організації «Інститут національної пам’яті», нинішня система свят і пам’ятних дат в Україні недосконала — в українському календарі лишилися «сліди» радянської епохи. З метою повернення історичної справедливості, фахівцями організації був розроблений новий календар свят, повідомляє Сегодня.

Згідно з ним, вихідні дні 8 березня та 2 і 9 травня можуть скасувати. Якщо ж якесь свято випадає на суботу чи неділю, переносити вихідний день на понеділок, як це робилося раніше, не будуть.

Цього року українці мають 11 додаткових вихідних — на Новий рік, Різдво, Великдень, День Перемоги, День Незалежності і т.д. Якщо парламент підтримає  законопроект Інституту національної пам’яті, то вже наступного року замість 11 вихідних залишиться всього дев’ять. Восьме березня та дев’яте травня залишаться святковими днями, але вихідними не будуть.

Тож, які святкові дні залишаться вихідними:

— День пам’яті та примирення — 8 травня
— День Конституції — 28 червня
— День Незалежності — 24 серпня
— День захисників України — 14 жовтня
— Новий рік — 1 січня
— Різдво — 7 січня
— Великдень — залежно від дати
— Трійця — залежно від дати
— День праці — 1 травня

За словами очільника Інституту пам’яті Володимира В’ятровича, нововведення викликали бурхливу реакцію в українському суспільстві. Так, на адресу відомства надійшло 672 звернення від громадських організацій, профспілок та політичних партій з проханням прислухатися до їхньої позиції. Саме під тиском громадськості інститут прийняв рішення залишити понеділок після Великодня і Трійці вихідними днями.

Зазначимо, в більшості пострадянських країн на рік випадає 11 вихідних днів на честь свят. Додаткових 13 вихідних — у Росії та Австрії, 14 — в Іспанії, Мальті. До слова, Іспанія посідає одне з перших місць за кількістю святкових вихідних серед всіх країн Євросоюзу. Адже крім звичного дводенного «вікенду», іспанці користуються для відпочинку годинами так званої сієсти — дві-три години після обіду. Під час сієсти закривається більшість магазинів і державних установ.

Найменше вихідних мають бразильці — всього п’ять днів. Однак у цій країні щорічна відпустка становить 30 календарних днів (в Україні — 24 дні).

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017