Обережно! Сезон кліщів розпочався: як уберегтися від укусів

Новини 30 Бер. 2017 р., 15:04 280

З приходом весни мешканці багатьох міст України починають скаржитися на укуси кліщів. Особливо комахи активізуються з настанням теплої погоди. Комунальників просять обробити парки та місця відпочинку отрутою, повідомляє Сегодня.

Ентомологи попереджають, що на природі потрібно бути дуже обережними, використовувати спеціальні спреї-репеленти. Укуси кліщів можуть призвести до захворювання нервової системи. Зараз працівники комунальних служб починають займатися вирішенням цієї проблеми — прибирають траву, обрізають гілки на деревах.

«Якщо це не допоможе, доведеться звертатися до епідеміологів та разом із санстанцією вдаватися до допомоги отрутохімікатів», — говорять комунальники.

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, фахівці рекомендують одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає  до тіла, щоб одразу помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором. Вдома потрібно негайно змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати одяг, в якому виходили на природу, біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Співробітники Держсанепідемслужби нагадують: на території Київщини кліщі переносять збудник хвороби Лайма, а в деяких областях України — кліщовий енцефаліт, туляремію та інші інфекції. У квітні-травні кліщі найбільш активні та небезпечні.

Після відвідування зеленої зони вдома потрібно уважно роздивитися — чи немає на тілі слідів від укусів. Проблема в тому, що укус кліща можна й не помітити — слина комах містить анестезуючу речовину. Що ж робити, якщо вберегтися від укусу кліща не вдалося? В першу чергу, кліща треба видалити. Краще не робити це самостійно, а звернутися до найближчого травмпункту. Лікар може видати направлення до лабораторного центру Держсанепідслужби, де видалену комаху перевірять на наявність інфекцій.

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017