Обережно, шахраї: клієнтів сервісів онлайн-кредитування просять бути уважними

Новини 19 Кві. 2017 р., 15:26 114

Нещодавно службами безпеки сервісів онлайн-кредитування виявлено новий вид шахрайства. Зловмисники надсилають клієнтам електронні листи від імені сервісу, де жертви беруть кредити, з проханням погасити борг, повідомляє Antiraid.

До листа зазвичай додається платіжна форма, аналогічна тим, що застосовуються на сайтах грошових переказів з картки на картку. Причому в готовій формі вже заповнене поле з номером картки отримувача коштів (тобто зловмисника). Клієнту залишається ввести дані своєї картки та зробити переказ грошей.

Користувачі, які отримують СМС з вимогою погашення кредиту, можуть реагувати імпульсивно, відразу «погасити борг», і тим самим відправити свої кошти на рахунок шахраїв.

Щоби убезпечити себе від втрати коштів та не стати жертвою зловмисників, експерти рекомендують завжди перевіряти адресу, з якої надійшов лист. Треба пересвідчитися, що лист було надіслано саме з адреси сервісу, з яким працює користувач.

Перед проведенням платежу за кредитом, взятим онлайн, можна передзвонити за офіційним номером телефону сервісу (а не тим, що може бути вказаний у листі). Можна уточнити, чи необхідно вам погасити борг чи зробити платіж, та пересвідчитися, що ви отримали листа саме від ресурсу онлайн-кредитування.

Не переходьте за посиланнями, які можуть бути в листах від невідомих адресатів. Не робіть платежів та не залишайте даних своєї картки у «підготовлених» ними платіжних формах.

Експерти радять: якщо ви випадково зробили платіж і за кілька хвилин зрозуміли, що відправили гроші не туди, негайно зателефонуйте до банку та заблокуйте вашу картку. Можливо, операцію по карті ще можна зупинити.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017