16 листопада відбулася перша сесія селищної ради Великодимерської об’єднаної територіальної громади (ВОТГ).

Усі рішення дебютної сесії нової ради новоутвореної громади приймалися винятково одноголосно – 25-ма присутніми депутатами. Не взяли участь у роботі із 26-ти обраних двоє – Алла Кадирова та Євген Стеценко.  За трохи менше двох годин селищна рада прийняла результативні рішення  по всіх 15 питаннях порядку денного.

Після процедурно необхідних – затвердження інформації голови Великодимерської селищної виборчої комісії Романа Олексійчука стосовно результатів виборів депутатів, голови селищної ради – першим питанням підвищеного інтересу до сесії стало обрання секретаря селищної ради.

Кілька разів упродовж сесії голова селищної ради Анатолій Бочкарьов наголосив, що напередодні дуже добре попрацювала робоча група з підготовки  першого сесійного засідання. І одним із результатів такої плідної роботи стало те, що єдиними кандидатом на цей пост була висунута Антоніна Сидоренко.  Інших кандидатур не було ні до того, ні під час сесії.

Антоніна Сидоренко, 1986 року народження, має вищу освіту, корінна димерчанка,  до цього депутатом жодного разу  не обиралася, останнім часом працювала у селищній раді  спеціалістом з реєстрації місця проживання.

У депутатського залу до кандидата не було запитань. Таємним голосуванням Антоніну Сидоренко обрали  секретарем селищної ради. За це свої голоси віддали всі присутні депутати – 25 голосів. Після вітання  з обранням на цю посаду пані Сидоренко сказала лише єдину фразу: «Я не підведу».

Сесія утворила п’ять депутатських комісій, обрала голів та їх персональний склад. Серед  очільників комісій є досить цікаві особистості. Отже, головою комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, протидії і запобіганню корупції обрана Віра Тесля. Питаннями планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку тощо займатиметься на чолі комісії Тарас Науменко. Земельними відносинами та охороною навколишнього середовища опікуватиметься Віктор Миколайович Гришко. Розвитком у громаді освіти, культури, охорони  здоров’я, фізкультури і спорту, соціального захисту займатиметься Алла Кадирова. Роман Дяченко очолюватиме комісію з комунальної власності, інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування.

Фактично з 16 листопада розпочнеться процес  реорганізації  сільських рад – Бобрицької, Жердівської, Руднянської та Шевченківської шляхом приєднання до Великодимерської селищної ради. Іншими словами – названі сільські ради припиняють своє існування.

Для цього створено дві комісії. Її очолюють два заступники селищного голови Великої Димерки. З реорганізації – Юрій Кушніренко, з інвентаризації – Микола Губський.

Іншого статусу після першої сесії ВОТГ набули й тепер вже колишні сільські голови.  Прийнято рішення  про покладання обов’язків старост. До проведення виборів старост, а поки їх  час невідомий,  обов’язки старост виконуватимуть: у Бобрику – Микола Литвин, у Жердовій – Тетяна Зубко, у Рудні – Олександр Карчевський, у Шевченковому – Володимир Йовенко.  Депутати також затвердили  Положення про старост.  Анатолій Бочкарьов при  цьому зауважив, що і це Положення,і багато інших документів у  ході подальшої  роботи ради доопрацьовуватиметься і за потребою в них вноситимуться змінами.

У роботі першої сесії ради Великодимерської ОТГ взяли участь  та виступили з вітальним словом депутат облради, координатор Офісу реформ  Асоціації міст України в Київській області Володимир Удовиченко, голова Броварської райради Сергій Гришко.

Анатолій Гаркуша

Поділитись

Про Автора

Від редакції

Редакція видання "Трибуна Бровари"