Оформити державну допомогу при народженні дитини можна онлайн

Новини 31 Бер. 2017 р., 16:57 215

Відтепер батьки новонароджених можуть подати документи для отримання державної допомоги при народженні дитини за допомогою Інтернету в будь-який зручний для них час. Веб-сервіс працює 24 години на добу 7 днів на тиждень, повідомляє Міністерство юстиції.

Раніше документи на отримання допомоги подавалися лише в паперовій формі. Минулого року близько 400 тисяч українців особисто відвідали органи соцзахисту населення, витративши на це купу часу.

«Впровадження електронних послуг є одним з пріоритетів роботи Міністерства соціальної політики», — зазначає Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Послуга елекронного оформлення держдопомоги при народженні дитини вже доступна через портал Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua. Згодом її можна буде отримати на єдиному державному порталі адміністративних послуг my.gov.ua. Треба зазначити, електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, віднині українці можуть отримати повний пакет послуг при народженні дитини без необхідності відвідувати чиновницькі кабінети. До цих послуг відноситься отримання свідоцтва про народження в пологовому будинку, реєстрація місця проживання малюка та отримання державної допомоги при народженні.

Міністр зазначив, що незабаром оформлення свідоцтва про народження і реєстрація місця проживання новонародженого повністю відбуватиметься в мережі Інтернет без жодних паперових документів. Це стане можливим після того, як більшість громадян отримають електронний ключ чи матимуть можливість ідентифікації своєї особи за допомогою мобільного телефона чи банківської картки. Такі нововведення передбачені Законом про довірчі послуги, який розробило Міністерство юстиції.

За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від громадян та ухвалення відповідного рішення. Це дозволить заощадити час, фінансові ресурси та мінімізує ризики будь-яких зловживань або шахрайства. Також важливим є фактор скорочення кількості документів, що вимагаються — відтепер не потрібна копія свідоцтва про реєстрацію, адже за рахунок запровадження електронної взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Міністерства юстиції працівники територіальних управлінь соціального захисту можуть перевірити наявність відповідного свідоцтва в реєстрі актів громадського стану в режимі онлайн.

Ініціатива реалізується за підтримки Швейцарсько-української програми «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади», яка виконується Фондом Східна Європа.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017