Оформити ДТП через смартфон без виклику поліції — сучасна реальність

Новини 05 Жов. 2017 р., 18:25 77

З 1 жовтня в Україні оформити ДТП без потерпілих можна в електронному вигляді за допомогою звичайного смартфону. При цьому викликати патруль поліції не потрібно, людині достатньо заповнити Європротокол. Про це повідомляє Патрульна поліція України.

У більшості країнах Європи оформлення ДТП без участі поліції — це нормальна практика, яка діє ще з 50-х років 20 століття. А зараз достатньо водіям-учасникам ДТП заповнити бланк Європротоколу онлайн або на папері, щоб оформити цю подію.

Як зазначає поліція, Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії. Згодом він передається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Також цей документ може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі з використанням системи «Електронний Європротокол».

Ознайомитись із само системою та передивитись як правильно заповнювати протокол можна за наступним посиланням https://dtp.mtsbu.ua.

Європротокол оформлюються при таких умовах:

  • відсутні травмовані (загиблі) люди;
  • водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності;
  • наявна згода водіїв транспортних засобів — учасників ДТП щодо її обставин;
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо хоча б один з пунктів не виконується, тоді виклик Національної поліції є обов'язковим.

НОВИНИ

18.01.2018
17.01.2018